Kolejna wygrana Maxa Verstappena

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 16:45
Holender wygrał siódmy z rzędu wyścig GP Formuły 1 zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.
Max Verstappen
Max VerstappenFoto: shutterstock.com/Abdul Razak Latif

Max Verstappen z zespołu Red Bull wygrał wyścig o Grand Prix Węgier na torze Hungaroring - 11. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Holender umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. To siódme z rzędu i dziewiąte w sezonie zwycięstwo Verstappen - broniącego tytułu mistrza świata.
Drugi był Brytyjczyk Lando Norris z McLarena, a trzeci Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla.

Holender na Węgrzech odniósł już 44 zwycięstwo w F1 w karierze.
W klasyfikacji wszech czasów jest pod tym względem piąty. Rekordzistą pozostaje Brytyjczyk Lewis Hamilton, który zwyciężył 103 razy. Drugi jest Niemiec Michael Schumacher - 91, trzeci jego rodak Sebastian Vettel - 53, a czwarte miejsce zajmuje Francuz Alain Prost - 51 zwycięstw.

***

Po złamaniu "magicznych" 50 sekund w biegu na 400 metrów przez płotki czas na kolejne sportowe wyzwania.

Wygrane Legii Warszawa i Pogoni Szczecin w pierwszej kolejce piłkarskiej ekstraklasy.

Polscy siatkarze wygrali w półfinale Ligi Narodów z Japończykami 3:1 i w finale zagrają z Amerykanami.