Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 07:00
Tegoroczny Tour de Pologne potrwa do 4 sierpnia.
Tour de Pologne 2023
Tour de Pologne 2023Foto: Tour de Pologne

Belg Tim Merlier wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne o długości 184 km ze startem i metą w Poznaniu. Na finiszu wyprzedził Holendra Olava Kooija i Kolumbijczyka Fernando Gavirię.
Najlepszy z Polaków - Maciej Paterski był szósty, a tuż za nim uplasował się Stanisław Aniołkowski. W głównej grupie przyjechał także m.in. Michał Kwiatkowski. Rafał Majka był 109. ze stratą 2 minut i 44 sekund, ale tej straty - ze względu na kraksy w końcówce etapu - ostatecznie nie uwzględniono i wszystkim zaliczono ten sam czas.
W niedzielę zaplanowano drugi etap - 203 km z Leszna do Karpacza. Wyścig potrwa do 4 sierpnia.

03:47 Sportowe podsumowanie dnia - 29 lipca 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 29 lipca 2023

***

Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Ewa Trzebińska i Magdalena Pawłowska wywalczyły złoto w drużynie wygrywając w finale MŚ w Mediolanie z Włoszkami.

W sobotę rozpoczęcie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, który potrwa do 4 sierpnia.

Półfinał warszawskiego turnieju z udziałem Igi Świątek zostanie dokończony w niedzielę.