Niedziela pełna medali w Chengdu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 08:01
Polscy sportowcy-studenci w niedzielę zdobyli 15 medali (w tym 7 złotych) i są na czwartym miejscu klasyfikacji medalowej Uniwersjady.
Adela Piskorska
Adela PiskorskaFoto: AZS / Rafał Oleksiewicz

Już 40 medali mają na swoim koncie reprezentanci Polski podczas Letniej Uniwersjady w Chengdu. W niedzielę wywalczyli ich aż 15, w tym aż 7 złotych. Po pięć medali zdobyli lekkoatleci i wioślarze, 4 pływacy oraz jeden... nasze siatkarki.
Polki w meczu o trzecie miejscu siatkarskiego turnieju pokonały Brazylijki 3:1 (12:25, 25:23, 25:21, 25:20).

00:18 [i] 07 08 2023 - PSR - Weronika Szlagowska po brązie siatkarek w Chengdu.mp3 Weronika Szlagowska po brązie siatkarek w Chengdu

W niedzielę w finale mężczyzn wystąpią Polacy. Ich rywalami będzie reprezentacja Włoch.

Z naszych lekkoatletów mistrzami Uniwersjady zostali: Maciej Wyderka w biegu na 800 metrów oraz nasza kobieca sztafeta w 4x400 metrów biegnąca w finale w składzie: Weronika Bartnowska, Karolina Łozowska, Margarita Koczanowa i Aleksandra Formella.

00:20 Karolina Łozowska po złocie w sztafecie 4x400.mp3 Karolina Łozowska po złocie w sztafecie 4x400

Cyprian Mrzygłód był drugi w rzucie oszczepem, podobnie jak nasza męska sztafeta 4x400 metrów (w finale w składzie Adam Łukomski, Patryk Grzegorzewicz, Daniel Sołtysiak i Mateusz Rzeźniczak) oraz kobieca sztafeta 4x100 metrów (w finale w składzie - Marlena Granaszewska, Monika Romaszko, Paulina Paluch i Nikola Horowska). Dla Nikoli Horowskiej to już trzeci medal w Chengdu - po dwóch złotych medalach w skoku w dal i w biegu na 200 metrów.

Polscy wioślarze nie chcieli być gorsi od lekkoatletów i też wywalczyli w niedzielę 5 krążków. Złote to zasługa mieszanej czwórki podwójnej w składzie Barbara Streng, Katarzyna Duda, Jakub Woźniak i Kajetan Szewczyk, dwójki - Bartosz Bartkowski i Krzysztof Kasparek oraz Zuzanny Jasińskiej startującej w jedynkach. Srebrne medale dołożyła jeszcze czwórka - Katarzyna Boruch, Martyna Jankowska, Izabela Pawlak i Anna Potrzuska oraz dwójka - Paulina Chrzanowska i Izabela Gałek.

00:15 Zuzanna Jasińska po złocie w Chengdu.mp3 Zuzanna Jasińska po złocie w Chengdu

Pływacy także spisali się na medal, a konkretnie dwa dublety medali. Podwójnymi zwycięstwami Polaków zakończyły się bowiem wyścigi na 100 metrów motylkiem - wygrał Jakub Majerski, a drugi był Adrian Jaśkiewicz oraz na 100 metrów grzbietem, w którym najszybsza była Adela Piskorska (to jej drugie złoto w Chinach, bo wcześniej wygrała 200 metrów grzbietem) przed Pauliną Pedą.

00:16 [i] 06 08 2023 - SPD - Adela Piskorska z drugim złotem w Chengdu.mp3 Adela Piskorska z drugim złotem w Chengdu

W sumie nasi sportowcy-studenci zdobyli już w Chengdu 40 medali, w tym 15 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej Uniwersjady - za Chinami, Japonią i Koreą Południową.

Zakończenie Uniwersjady we wtorek.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia i Porannym Przeglądzie Sportowym.

03:20 [i] 06 08 - SPD.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 6 sierpnia 2023

04:26 07 08 PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 7 sierpnia 2023

***

Jedna z medalistek Letniej Uniwersjady - taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz w Akademickiej Strefie Sportu.

6 uniwersjadowych medali wywalczyli w piątek Polacy, w tym złota Nikoli Horowskiej i Adeli Piskorskiej.

Kolejne polskie medale w Chengdu - pływacy, lekkoatleci i... siatkarze. Nasi sportowcy bardzo dobrze spisują się podczas Uniwersjady w Chinach.