Liga Mistrzów nie dla Rakowa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 22:59
Raków Częstochowa po przegranej rywalizacji z FC Kopenhaga w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów zagra... w fazie grupowej Ligi Europy.
Raków Częstochowa
Raków CzęstochowaFoto: PAP / Waldemar Deska

Zabrakło zrobienia ostatniego kroku... Raków Częstochowa nie zdołał pokonać ostatniego rywala w drodze do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów jakim był zespół FC Kopenhaga i po przegranej u siebie 0:1, na wyjeździe walczył dzielnie, ale zdołał tylko zremisować 1:1.
Częstochowianie od 35. minuty przegrywali 0:1, ale walczyli do końca i w 87. minucie Łukasz Zwoliński doprowadził do remisu pokonując polskiego bramkarza Kopenhagi - Kamila Grabarę. To jednak było za mało aby odrobić straty z pierwszego meczu w Sosnowcu i awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostał w sferze marzeń.
Ale to nie koniec przygody Rakowa z europejskimi pucharami, bowiem przejście trzech rund kwalifikacji zapewniło temu klubowi awans do fazy grupowej Ligi Europy.

02:54 Sportowe podsumowanie dnia - 30 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 30 sierpnia 2023

***

Sportowe Podsumowanie Dnia - 29 sierpnia 2023.

Polskie siatkarki przegrały w Brukseli w ćwierćfinale mistrzostw Europy 0:3 z Turcją.

Fręch nie dała rady Muchovej i odpadła w drugiej rundzie.