Legia przegrała z Rakowem w ekstraklasie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 22:05
Śląsk na czele tabeli ekstraklasy, ale goniące go zespoły mają rozegrany jeden mecz mniej.
Piłka nożna - Ekstraklasa
Piłka nożna - EkstraklasaFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

W meczu na szczycie polskiej ekstraklasy, w którym zmierzyły się dwie nasze "eksportowe" drużyny reprezentujące nas w europejskich pucharach, Legia Warszawa przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa 1:2 . Było to spotkanie 11. kolejki ligowej.
Pierwszą bramkę dla Rakowa zdobył Władysław Koczerhin w 26. minucie, wyrównał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Paweł Wszołek, a decydującego o zwycięstwie Rakowa zaliczono w 74. minucie Rafałowi Augustyniakowi, od którego piłka odbiła się tak nieszczęśliwie, że wpadła do bramki legionistów.

W pozostałych niedzielnych meczach Cracovia przegrała z Jagiellonią Białystok 2:4 oraz Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1.

Liderem tabeli jest Śląsk Wrocław (23 punkty), przed Rakowem Częstochowa (22) i Jagiellonią Białystok (22), Legia zajmuje 4. miejsce z 20 punktami - przy czym z tych czterech klubów tylko wrocławianie rozegrali 11 spotkań, pozostałe trzy drużyny mają jeden mecz mniej.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:53 Sportowe podsumowanie dnia - 8 października 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 8 października 2023

***

Polak pokonał 6:4, 6:4 Yu Hsiou Hsu z Tajwanu. W parze z Sheltonem odpadł w pierwszej rundzie debla.

Świątek w finale pokonała w finale turnieju w Pekinie Samsonową 6:2, 6:2.

7 meczów, 7 zwycięstw i awans do igrzysk w Paryżu - to bilans polskich siatkarzy podczas turnieju kwalifikacyjnego w Chinach.