- Nowoczesne audio to produkcje podcastowe na najwyższym poziomie. Zainteresowanie podcastami rośnie z roku na rok. Czwórka to radio internetowe, które stawia na wysoką jakość treści umieszczanych w sieci - nie tylko w aplikacji i na czworka.online, ale również na platformie podcastowej, na której odbiorcy znajdą oryginalne treści - mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki. - Karmimy naszych odbiorców i odbiorczynie treściami dwutorowo - w radiu i w oryginalnych produkcjach podcastowych, z którymi właśnie startujemy - dodaje.
Kuba Jamrozek w podcaście "Jamrozek wrażliwie" chce skłaniać do refleksji.
- To spotkania, podczas których JA i ONI zamienimy na MY. Właśnie spotkanie z kimś "innym" od nas, pozwala zobaczyć jacy sami naprawdę jesteśmy - wyjaśnia autor podcastu. Kuba Jamrozek rozmawia o psychologii, relacjach, pokonywaniu trudności. Spotyka się z ludźmi, dla których - mimo różnych doświadczeń - "sky is the limit". Nie ucieka od dyskusji z ekspertami, mając na uwadze, że najważniejsze nie są dane naukowe, tylko człowiek.
"Jamrozek wrażliwie" - POSŁUCHAJ PODCASTU >>>
Podcast "Jamrozek wrażliwie" jest okazją, by powrócić do najbardziej poruszających rozmów z "Wieczoru z Czwórką", poszerzonych o autorski komentarz. Gośćmi pierwszego odcinka będą: Renata Kim, autorka książki "Pomiędzy. Historie osób niebinarnych", Lu Olszewski i Dagmara Koryluk. W kolejnej odsłonie swoją historią leczenia otyłości olbrzymiej podzieli się Magda Gajda, autorka reportażu "My, skrajnie otyli".
Nowe odcinki "Jamrozek wrażliwie" będą publikowane co dwa tygodnie, w poniedziałki.
"Jamrozek wrażliwie" to autorski podcast Kuby Jamrozka.
"Nie ma lekko" - autorski podcast Kamila Jasieńskiego o muzyce metalowej.
- Polska muzyka metalowa od lat spotyka się z uznaniem na całym świecie. Rodzime składy występują na największych i najważniejszych festiwalach. Gdański Behemoth jest w światowej czołówce, a olsztyński Vader świętował właśnie 40-lecie. Z jednej strony mamy podziemne, młode grupy grające black metal i jego wariacje, z drugiej - składy grające jeden do jednego muzykę z lat 80., gdzie średnia wieku to 25 lat. A do tego jeszcze generacja Z, która odkryła właśnie nu metal i gra w takim stylu. Polski metal niejedno ma imię, więc warto mu się przyjrzeć z bliska - zachęca autor podcastu.
Gośćmi Kamil Jasieńskiego będą młode zespoły, uznane składy koncertujące w całej Europie, jak i weterani sceny. Innymi słowy, wszystko co najlepsze w polskim metalu i rocku.
Gościem pierwszego odcinka jest legenda - Grzegorz Kupczyk, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego metalu. Artysta związany z zespołami Turbo i Ceti, którego solowa płyta ukazała się w maju br. W podcaście opowiada o realiach życia metalowca w latach 80., spotkaniu z Jamesem Hetfieldem, pierwszym koncercie Iron Maiden w Polsce, a także działalności w branży reklamowej.
W drugim odcinku cyklu Kamil Jasieński zaprosi na spotkanie z zespołem Gallower.
Premierowe odcinki "Nie ma lekko" będą dostępne co dwa tygodnie - w środę, również na YouTubie Czwórki.
Kamil Jasieński zaprasza do świata muzyki metalowej.
"Rejon ruchu" Piotra Galusa
Piotr Galus w "Rejonie ruchu" poruszać będzie kwestie treningów, diet, fitnessu oraz sportu z ludzką twarzą, dostępnego dla każdego. - To podcast dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak zmieniać swoje ciało, zaczynając od zmian w głowie. Bez mentalnej transformacji nic się nie zmieni - tłumaczy Piotr Galus.
W każdym odcinku spotykać się będzie z trenerami, lekarzami, dietetykami i psychologami sportowymi, którzy będą się starali wytłumaczyć, jak zrozumieć nasze ciała i procesy, które w nich zachodzą. Goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki i inspiracje.
"Rejon ruchu" to podcast dla tych, którzy patrzą na swoje ciało nie tylko przez pryzmat wyglądu i mięśni, ale chcą zajrzeć głębiej i poznać zasady, którymi rządzi się organizm.
Nowy "Rejon ruchu" otwiera seria rozmów o ciele mężczyzny. Gościem pierwszego odcinka, "W męskim ciele", będzie szkoleniowiec i trener Konrad Nowak.
Premierowe wydania "Rejonu ruchu" co dwa tygodnie, w piątek.
Piotr Galus jest autorem podcastu "Rejon ruchu".
Kuba Jamrozek - to dziennikarz radiowej Czwórki, laureat wielu nagród za programy dotyczące zdrowia psychicznego dorosłych i młodzieży. W audycjach publicystycznych m.in. „Wieczór z Czwórką” (wcześniej „Strefa prywatna”) gości psychologów, terapeutów, socjologów i ludzi, których historie mogą zainspirować innych. Jest również autorem wielu audycji specjalnych, m.in. „Raban w Czwórce”, „Bal na parostatku”.
Kamil Jasieński - dziennikarz radiowy, z Czwórką związany od 15 lat. Prowadzi poranne pasmo "Pierwsze słyszę" i audycję: "Hejterska 4". Pomysłodawca i organizator wiralowego koncertu Mariana Lichtmana "Free Style Scat Performance". Jest także pomysłodawcą i współtwórcą dokumentalnej serii "Definicja Brzmienia" oraz cyklu audycji/streamów z setami polskich DJ-ów: "12 cali na godzinę".
Piotr Galus - to dziennikarz radiowo-telewizyjny i trener, promujący zdrowy styl życia. Z Czwórką związany od 11 lat. Prowadzi programy związane ze sportem amatorskim ( "4bieg", "Co Was kręci"). W Polskim Radiu przez 5 lat prowadził "Gimnastykę poranną".
Premierowe emisje podcastów:
10 czerwca - "Jamrozek wrażliwie"
12 czerwca - "Nie ma lekko"
14 czerwca - "Rejon ruchu"
***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.
mat. prasowe/kul