- Praca nad nową oprawą muzyczną z duetem Paulina Przybysz & Wuja HZG była prawdziwą przyjemnością - opowiada Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka Czwórki. - Jestem przekonana, że dżingle nie tylko mówione, ale i śpiewane głosem Pauliny nadadzą nowe brzmienie anteny. Wuja HZG to częsty gość w naszym studiu; płyta jednego z jego projektów - Błoto - była niedawno naszym "Albumem tygodnia". Cieszę się, że tacy artyści, jak Paweł dzielą się z nami swoim talentem. W jego oprawie słychać brzmienia hip-hop, dubstep, soul, drumnbass, rock, alternative dzięki czemu dodaje ona charakteru czwórkowej playliście, w której pełno jest utworów właśnie z tych gatunków muzycznych - dodaje.
Zobacz także:
Paweł Stachowiak (Wuja HZG) to znany muzyk i producent współpracujący z zespołami EABS, Błoto, Siema Ziemia, Hatti Vatti, Lumbago i KEIK.O. Artysta, trzykrotny laureat Fryderyka, stworzył muzyczną identyfikację stacji we współpracy z Pauliną Przybysz. Wokalistka, która zaczynała swoją karierę w zespole Sistars, ma na koncie trzy solowe albumy i kilka nagród muzycznych. Po latach solowej działalności, w której eksperymentowała z soulem, hip-hopem i jazzem, już wkrótce ponownie połączy siły z siostrą na kilku koncertach w ramach Męskiego Grania.
Nowością w Czwórce będzie video podcast "Czwórka. Wyjaśnione!", w którym Dominika Płonka - nominowana do Fryderyka 2025 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku - zaprosi artystów muzycznych do rozmowy o kulisach powstawania ich piosenek. Gościnią premierowego odcinka, który trafi na kanał YouTube Czwórki już 21 marca, będzie Zuta. Artystka zdradzi, co kryje się za słowami jej piosenki "Elvis". Kolejne odcinki pojawiać się będą w każdy piątek. Wśród gości znajdą się Dziarma, Paulina Przybysz, Kosma Król i BSK.
mat. pras./kajz