Wisłoujście 2021. Twierdza znów zamieni się w klubowy parkiet

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 14:50
Monumentalna fortyfikacja, przez lata pełniąca funkcje bastionu i latarni morskiej znów stanie się miejscem pełnym muzyki i tańca.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Zobacz
Zdechły Osa 1200.jpg
Czeluść Festiwal 2021. Tak było w Krakowie

Święto muzyki elektronicznej Wisłoujście 2021 odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia. Trzydniowy festiwal muzyczny zostanie zorganizowany w Twierdzy Wisłoujście - na Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. O festiwalu opowie Tamara Przystasz z Follow The Step.

Wisłoujście 2020 - Official Aftermovie / Follow The Step Studio


Zobacz
dziecko córka ojciec rolnictwo rolnik wieś free shutt-1200.jpg
Byle dalej od metropolii - miasto, miasteczko czy wieś?

W audycji sprawdzimy także, czy mieszkanie na wsi może sprzyjać depresji. Naukowcy są zdania, że życie z dala od miasta wcale nie sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu psychicznemu. Punktem wyjścia dla ich rozważań stały się badania Bettencourta, który udowodnił, że sieci infrastrukturalne miast i sposób, w jaki poruszają się po nich ludzie, mogą prowadzić do szybkiego wzrostu interakcji społecznych, wpływać na innowacje i bogacenie się. 

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w czwartek (22.07) po godz. 7.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

"Tańczymy inteligentnie". Retransmisja koncertu Kamp! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 20:00
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który jest obecny na scenie od ponad dekady postanowił zaprezentować słuchaczom oblicze "live". Utwory, które znalazły się na płycie, artyści zagrali też na żywo w Polskim Radiu. Za nami retransmisja ich koncertu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sarapata: w elektronice ważne są dla nas wątki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:00
- Pełne porozumienie muzyczne osiągnęliśmy z bratem mniej więcej na etapie liceum. Naszym "guilty pleasure" był Scooter, ale to Jon Hopkins przyczynił się do zdefiniowania brzmienia naszej muzyki - opowiada Michał Sarapata, połowa duetu Sarapata, mocnego debiutu na polskiej scenie elektronicznej.
rozwiń zwiń