Omenaa Mensah buduje szkołę w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 14:00
Znana prezenterka telewizyjna od kilku lat prowadzi działalność charytatywną. - Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Ghany zobaczyłam prawdziwe potrzeby Afryki - mówi.
Audio
  • Omenaa Mensah o swojej działalności charytatywnej w Afryce (Dzień Kobiet/Czwórka)
Omenaa Mensah, córka Polki i Ghańczyka, urodziła się w Jeleniej Górze
Omenaa Mensah, córka Polki i Ghańczyka, urodziła się w Jeleniej GórzeFoto: Polskie Radio/Małgorzata Sas

Społeczna działalność Omeny rozpoczęła się od podróży do kraju przodków. - Plan był taki: po pierwsze poznać kraj mojego ojca i ród Ashante, z którego się wywodzę, a po drugie - zakochać się w Afryce. I tak się stało! - wspomina Omena.

Czytaj dalej
Omena.jpg
Omenaa Mensah: życie czarnoskórej dziewczyny nie jest usłane różami

Prezenterka przyznaje, że gdy przyleciała do Afryki, zrozumiała, jakie są potrzeby jej mieszkańców. Okazało się, że Ghańczycy nie potrzebują używanych ubrań ani żywności, tylko edukacji. - Urzekło mnie to, o czym opowiadały dzieci: chciały być pilotami, malarzami, lekarzami, bo wiedziały, że wykształcenie zapewni im samodzielność. Tak narodził się pomysł na zbiórkę pieniędzy na budowę szkoły - opowiada Omena.

Wyjaśnia także, jak można wspomóc jej fundację i opowiada szukaniu prezentu dla króla Ashante i jego żony, a także o... swoich powiązaniach z rodem królewskim. Zachęca również do udziału w konkursie na nazwę szkoły, w którym do wygrania jest wycieczka do Afryki!

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Omenaa Mensah (prezenterka telewizyjna, szefowa Omenaa Fundation)

Data emisji: 4.10.2015

Godzina emisji: 9.00

mg/kd

Czytaj także

Jak pomagać? Świat według Janki Ochojskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 14:00
Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej dobrze zna świat, którego my na co dzień nie widzimy - świat wojen, głodu i niesprawiedliwości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariusz, który zmienił życie indyjskich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:00
Prosto z lotniska do studia Czwórki, po rocznym pobycie w Indiach, przyjechał Krzysiek Pielaszek. Wolontariusz pracował w sierocińcu na południu Indii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi Polacy zakładają interaktywne biblioteki w Ghanie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 18:07
Rowery z bambusa to pomysł na biznes autorstwa Igora Pielasa. Teraz on i jego współpracownicy jadą do Ghany, by stworzyć tam interaktywne biblioteki.
rozwiń zwiń