Służba w Biurze Ochrony Rządu od zawsze była jej marzeniem, a wzorem w tym względzie był jej starszy brat. - Chodziłam do szkoły sportowej i trenowałam łucznictwo. Mój brat pracował w służbach i to mnie naprawdę fascynowało. Z tyłu głowy zawsze wiedziałam, że tym chcę się zajmować - wspominała Roksana Badach.
Roksana Badach Aby zostać funkcjonariuszem BOR-u, trzeba przygotowywać się wiele lat. Warto na przykład uprawiać sport, który kształtuje charakter
Kobiety pracujące w Biurze Ochrony Rządu stanowią niespełna dziewięć procent wszystkich funkcjonariuszy. W rozmowie z Kasią Kornet i Olą Jasińską Roksana Badach zdradzała, czy istnieją różnice w traktowaniu pełniących służbę panów i pań. - Nie ma podziału na zadania stricte męskie i kobiece. Najważniejsza jest umiejętność współdziałania w grupie - przekonywała zaproszona funkcjonariusz BOR-u.
Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się, jak wygląda proces rekrutacji na funkcjonariusza BOR-u, dlaczego decyzja o podjęciu tej pracy powinna być przemyślana, jak pracownicy BOR-u radzą sobie ze stresem oraz czy można pogodzić wykonywanie tego zawodu z życiem rodzinnym.
Oprah Winfrey. Szyja, która kręci głową Ameryki
***
Tytuł audycji: Dzień Kobiet
Prowadzą: Katarzyna Kornet i Aleksandra Jasińska
Gość: Roksana Badach (funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu)
Data emisji: 5.05.2017
Godzina emisji: 8.15
jsz/kd