Czy opłaca się być młodym naukowcem?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 08:03
Z czego żyją w Polsce młodzi pasjonaci nauki? Na ten temat porozmawiamy w poniedziałkowej odsłonie audycji "Efekt: WOW".
Czy młodzi naukowcy w Polsce mają powody do takiej radości?
Czy młodzi naukowcy w Polsce mają powody do takiej radości?Foto: Glow Images/East News

Czy pensje, oferowane przez instytuty naukowe ludziom na początku zawodowej drogi i - jeszcze - bez tytułów, wystarczają? A może młodzi ludzie muszą walczyć o granty, gimnazjalistów, którym dawaliby korepetycje, i szukać zatrudnienia na prywatnych uczelniach?O tym w poniedziałkowym "Efekcie WOW"

W audycji dowiemy się także, co robią Szwedzi na zamarzniętych jeziorach zimą i dlaczego puszczanie fajerwerków pod lodem to świetna zabawa, do czasu, aż rosyjskie łodzie podwodne nie odpowiedzą ogniem, a także zaprosimy was na przegląd najświeższych i najciekawszych informacji ze świata IT.

***

Na "Efekt: WOW" zapraszamy w poniedziałek (02.02.) w godz. 16.00 - 18.00. Audycję poprowadzi Kamil Jasieński.

(kd)

Czytaj także

Po co studenci chodzą do biblioteki?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:02
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego dla jednych studentów jest centrum naukowego wszechświata, inni szukają tam miłosnych przygód.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Rożek: nauka bywa kontrowersyjna

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 10:00
- Dzieciaki w szkołach mają śmiesznie małą liczbę godzin lekcji fizyki chemii i biologii - opowiada Tomasz Rożek, autor kanału "Nauka. To Lubię". - Dlatego często, gdy trafią na studia, zaczyna się dramat.
rozwiń zwiń