Popołudniowy przegląd sportowy - 4 sierpnia 2015.
  • Popołudniowy przegląd sportowy (Czwórka/Efekt: WOW)
Kibice Legii Warszawa
Kibice Legii WarszawaFoto: legia.com

Piłkarze Legii Warszawa w komfortowej sytuacji przystąpią do rewanżu z albańskim FK Kukesi w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Dlaczego? Bo Europejska Unia Piłkarska zweryfikowała wynik pierwszego spotkania, przyznając wicemistrzom Polski walkower. Mecz w Albanii przerwano w 53. minucie po tym, jak piłkarz polskiego klubu Ondrej Duda został trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun. Legia prowadziła wówczas 2:1. Dodatkowo UEFA nałożyła na FK Kukesi zakaz wpuszczania kibiców na dwa mecze rozgrywane u siebie w rozgrywkach międzynarodowych (drugi mecz w zawieszeniu na 2 lata). Albański klub ma też zapłacić grzywnę w wysokości 70 tys. euro.

W Kazaniu trwają pływackie mistrzostwa swiata. Dziś w sesji porannej Wojciech Wojdak awansował do finału wyścigu na 800 m stylem dowolnym. Zawodnik Unii Oświęcim uzyskał w eliminacjach siódmy czas tej fazy. "Wyścigi były bardzo szybkie" - powiedział Wojdak, który był zaskoczony swoim występem. Finał 800 m. stylem dowolnym odbędzie się w środę. A jeszcze dziś w popołudniowych półfinałach na dystansie 200 metrów będzie rywalizaował Jan Świtkowski.

Cameron van der Burgh poprawił wynikiem 26,62 własny rekord świata na 50 metrów stylem klasycznym. Reprezentant RPA uzyskał w Kazaniu wynik lepszy od poprzedniego najlepszego czasu w historii o 0,05 sekundy. To piąty rekord świata ustanowiony na tych mistrzostwach. Polacy na razie mają w dorobku jeden medal - w poniedziałek Konrad Czerniak zdobył brąz na 50 m stylem motylkowym.

Więcej informacji w Popołudniowym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.