Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 19:11
Popołudniowy przegląd sportowy - 9 lipca 2015.
  • Radwańska przegrała w Wimbledonie (Czwórka/Efekt: WOW)
Garbine Muguruza wzruszona do łez po awansie do finału Wimbledonu
Garbine Muguruza wzruszona do łez po awansie do finału WimbledonuFoto: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

gnieszka Radwańska przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą 2:6, 6:3, 3:6 i odpadła w półfinale Wimbledonu. Pierwszy set przebiegał wyraźnie pod dyktando Muguruzy, która prowadziła 2:0 i 5:1. Druga partia rozpoczęła się podobnie, ale od stanu 1:3 krakowianka wygrała pięć gemów z rzędu i wyrównała na 1:1 w setach. Decydująca odsłona to na początku dwa kolejne przełamania z obu stron. Decydującym momentem okazał się przegrany przez Polkę gem przy własnym serwisie na 2:4.Polska tenisistka dzięki grze w najlepszej czwórce Wimbledonu awansuje prawdopodobnie na siódme miejsce w światowym rankingu.

Więcej informacji - w tym o medalach polskich sportowców na Uniwersjadzie w Korei - w przygotowanym przez Norberta Michalaka - Popołudniowym przeglądzie sportowym.

Poranny przegląd sportowy - 8 lipca 2015.

Popołudniowy przegląd sportowy - 8 lipca 2015.