Patenty na szybkie porządki w domu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 12:00
Gdy nagle z niezapowiedzianą wizytą chcą wpaść do nas znajomi, bądź dawno niewidziana ciocia, trzeba szybko wysprzątać mieszkanie. Jak to zrobić?
Audio
  • Skuteczne patenty na szybkie sprzątanie (Czwórka/Mamy to)
Sprzątanie wcale nie musi być karkołomnym wyzwaniem
Sprzątanie wcale nie musi być karkołomnym wyzwaniemFoto: Glow Images/East News

- Wszystko, co leży na podłodze, zamiatam pod łóżko - mówi jedna z słuchaczek Czwórki. - Robię worek z prześcieradła i to, co zbędne na półkach, wrzucam do niego. A sam worek chowam do szafy - opowiada inna.
Dziennikarka Czwórki Justyna Majchrzak poleca jednak sposoby mniej radykalne. Przede wszystkim należy zachować spokój - radzi Olga Kłębicka, autorka bloga Celebracje i dziennikarka kulinarna. - I pomyśleć, że przecież wizyta znajomych to przyjemność, a nie kataklizm. Pamiętajmy więc o tym, że w domu musi ładnie pachnieć. Jeśli dokładnie przewietrzymy, to połowa sukcesu.
A co potem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału dźwiękowego ze studia Czwórki.

***

Prowadził: Patryk Kuniszewicz

Przygotowała: Justyna Majchrzak

Data emisji: 21.11.2014

Godzina emisji: 12.00

Materiał w ramach audycji: Mamy to

(kd, ac)

Czytaj także

Jak wyjść z kłopotów finansowych?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 13:30
Student, który wziął kredyt i nie ma środków na spłatę raty, uczeń, który pożyczył pieniądze od kolegi i nie ma z czego ich oddać. Z problemów finansowych można wyjść. Jak to zrobić? - radzi ekspert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa o podwyżce - jak przełamać stres?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 16:00
Poziom stresu związany z rozmową o podwyżkę dla milionów osób wydaje się na tyle paraliżujący, że w ogóle nie podejmują tego tematu. 62 procent Polaków nigdy nie się na to nie zdecydowało. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Językowa historia focha - od zalotów do dąsania się

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 17:00
- W "Słowniku Języka Polskiego" sprzed 100 lat fochy występują wyłącznie w liczbie mnogiej – mówi dr. Agata Hącia. – Oznaczały gniew, rzucanie się, dąsy, grymasy, fanaberie, ale także… zaloty.
rozwiń zwiń