Mikser swoją muzyką zaprasza do słodko-gorzkiego świata refleksji, do krainy wersów, za którymi kryje się esencja sensu i absurdu, beznadziei i wiary, zdumienia nad światem i ciężaru rutyny. Pierwszą płytę „Świat jako wola i przedstawienie” wydał w 2015. Kolejna płyta "Logos" ukazała się w 2019. Brzmienia, które tam usłyszymy, oscylują wokół bujającego "oldschoolu", żeby za chwilę przeistoczyć się w psychodeliczny, minimalistyczny "newschool". Nie zabraknie partii muzycznych, których nie sposób sklasyfikować.
06:15 _PR4_AAC_Mikser_all_ 2020_10_12.mp3 Mikser - rozmawiamy o płycie Logos, jego twórczości i działalności (Muzyczny Lunch/Czwórka)
- Ta płyta zaczęła się tak naprawdę z przyjaźni z moim ziomalami. Spotkaliśmy się w Częstochowie, skąd pochodzę. Jeden z nich jest producentem i robi beaty, drugi jest gościem od miksu i masteringu, a ja jestem nawijaczem i z połączonych mocy powstał "Logos"- mówi raper.
Stephen Newland: underground to miejsce, gdzie jesteś wolny
Mikser jest postacią nietuzinkową, artystą o niesamowitych umiejętnościach scenicznych. Kontakt z publicznością przychodzi mu naturalnie, a lekkość, z jaką tworzy teksty na poczekaniu, jest wręcz niepojęta. Wystarczy kilka haseł rzuconych przez publikę, by za chwilę usłyszeć ze sceny utwór stworzony na podstawie tych słów.
Żr. youtube.com/user/mikserfreestyle /Mikser - Likolaby (prod. DADi) LOGOS
- Jeżeli chodzi o moją twórczość, to zaczęła się na ulicy, siedziałem sobie na ławeczce i nawijałem dla ludzi i to mnie przekonało, utwierdziło, że to jest to, co chcę robić - wspomina artysta. - Na początku, gdy nawijałem sam do siebie, to ludzie myśleli, że mam jakieś zaburzenia psychiczne i wtedy zrozumiałem, że oni nie do końca czają, o co mi chodzi. Jak już zobaczyli, że to jest freestyle, to chcieli, żebym obrażał innych, bo z tym głównie freestyle się kojarzył. Potem, gdy już w tym uczestniczyli, robiliśmy sztukę z tematów w stylu "para butów", albo "para butów, niebo i żeton". Można naprawdę na tym robić niezłe teksty na poczekaniu - dodaje.
Luxtorpeda z płytą Anno Domini MMXX - to dla nas dobry rok
Mikser od lat jest ambasadorem "Cała Polska Czyta Dzieciom", wspiera rozwój moralny młodzieży, prowadzi zajęcia dla ludzi uzależnionych od narkotyków, ludzi, którzy doświadczyli przemocy psychicznej lub fizycznej. Jest współtwórcą programu #niebądźbezwartościowy i bierze udział w wielu koncertach i wydarzeniach promujących pomoc drugiemu człowiekowi. Jak zauważa prowadzący audycję, jest to niezwykłe, że głos ze sceny hiphopowej próbuje pozytywnie inspirować młodzież.
Zobacz także:
-Ja się zawsze śmieję sam z siebie, że zaczynanie od tego typu rzeczy będąc raperem, jest strzałem w stopę. Bo najpierw należy porobić trochę kontrowersji i złamać wszystkie możliwe zasady, a potem już jak się nazbiera trochę pieniędzy, powiedzieć ludziom, że jednak mam zamiar was czegoś nauczyć i wtedy oni wszyscy chętnie słuchają - opowiada raper. - Ja jednak wybieram nieco inną drogę. Cieszę się, że mogę grać na melanżu, gdzie jest typowy hardcore, a potem wjechać do domu kultury i zrobić warsztaty dla dzieciaków np. z przemocy i uzależnień, z treningu kreatywności, mass mediów i manipulacji - to są tematy, które mnie interesują.
W audycji usłyszymy również próbkę freestylu Miksera na czwórkowy temat.
***
Tytuł audycji: Muzyczny Lunch
Prowadzi: Maciej Szajkowski
Gość: Mikser
Data emisji: 12.10.2020
Godzina emisji: 13.20
mat.pras./aw