"Ludzka skaza". Obraz Ameryki ubiegłego stulecia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 18:05
O książce Philipa Rotha "Ludzka skaza" z jej tłumaczką Jolantą Kozak porozmawia w środę Iwona Wyciechowska.
Ludzka skaza to historia profesora Silka, która jest ściśle spleciona z szerszym obrazem wspólnej historii współczesnej Ameryki
"Ludzka skaza" to historia profesora Silka, która jest ściśle spleciona z szerszym obrazem wspólnej historii współczesnej AmerykiFoto: Glow Images/East News

Rok 1998. W niewielkim mieście w Nowej Anglii starzejący się profesor filologii klasycznej, Coleman Silk, zostaje zmuszony do przejścia na emeryturę po tym, jak koledzy uznają go za rasistę. Oskarżenie jest kłamliwe, niemniej prawda o Silku zdumiałaby jego nawet najbardziej zacietrzewionych krytyków.

"Ludzka skaza" to trzecia część nagrodzonej Pulitzerem amerykańskiej trylogii. Tłumaczka Jolanta Kozak opowie w Czwórce m.in. o tym, jak wyglądała praca nad tą książką.

***

Na "Panią tomu" zapraszamy w środę (2.12) w godz. 19.00-20.00. Audycję poprowadzi Iwona Wyciechowska.

kd/jp

Czytaj także

Blogerka Weronika Hasacz o książce "Ogień i woda"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 14:00
"Ogień i woda" to młodzieżowa powieść Victorii Scott. Główną bohaterką jest Tella, która decyduje się na udział w morderczym wyścigu, by ocalić brata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń