Młodzi ponownie grają o staż

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 14:00
"Grasz o staż" jest ogólnopolskim konkursem dającym szanse na zdobycie pracy. W tym roku mamy już dwudziestą edycję wydarzenia.
Coraz częściej zamiast na długoterminowy etat pracodawcy zatrudniają osoby do wykonania konkretnego projektu. Zdjęcie ilustracyjne
Coraz częściej zamiast na długoterminowy etat pracodawcy zatrudniają osoby do wykonania konkretnego projektu. Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami. Młodzi ludzie z całej Polski mają okazję spróbować swoich sił w grze o płatne, merytoryczne praktyki w najbardziej renomowanych firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Oprócz tego na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy.
Firmy będące fundatorami praktyk zyskują zaś bardzo dobrych stażystów i pracowników oraz potwierdzają swoją społeczną wrażliwość i odpowiedzialność. Mają również szansę zaprezentowania oferty szerokiej grupie odbiorców w całym kraju.

***

Na Się mówi zapraszamy w poniedziałek (23.02.) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

ac

Czytaj także

Perspektywy młodych na rynku pracy? Całkiem dobre!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 16:45
- Jest coraz więcej ofert staży, praktyk, w dodatku płatnych. Firmy zaczynają też kłaść nacisk na to, by zagwarantować umowę o pracę. Wygląda to naprawdę znacznie lepiej niż jakiś czas temu - przekonywała w Czwórce Urszula Zając-Pałdyna, ekspert rynku pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znajomość języków popłaca

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 16:02
Na świecie używa się około siedem tysięcy języków. Jakie warto znać, aby otrzymać dobrą pracę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w Polsce jest szansa na pracę bez protekcji?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 15:59
- Obecnie idziemy w kierunku polecania pracowników - mówiła w Czwórce specjalistka HR. Gdzie przebiega cienka granica miedzy polecaniem a protekcją?
rozwiń zwiń