Karolina Wichowska. Dziewczyna, która ocala od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 15:20
W książce "Łączka" autorka opisuje prace badaczy IPN. Nam opowie o swojej fascynacji mroczną historią lat stalinowskiego terroru.
Karolina Wichowska materiałów do swojej książki szukała m. in. w laboratoriach  genetycznych w Szczecinie i w Krakowie (zdj. ilustracyjne)
Karolina Wichowska materiałów do swojej książki szukała m. in. w laboratoriach genetycznych w Szczecinie i w Krakowie (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Markgraf-Ave/dom. publiczna

W pierwszej godzinie audycji zajmiemy się zaś kondycją polskiej służby zdrowia. Długie kolejki, albo po prostu konieczność udania się do innej placówki - to skutki tego, że brakuje w Polsce lekarzy. Na tysiąc mieszkańców u nas przypada jedynie 2,2 lekarza. Gdzie podziali się zatem absolwenci medycyny? Otóż szukają szczęścia w świecie...

Zaprosimy Was także 206. urodziny Fryderyla Chopina. Z tej okazji sprawdzimy, za co wybitnego polskiego kompozytora kochają młodzi melomanii. 

***

Na "Się mówi" zapraszamy we wtorek (1.03.) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kul/kd

Czytaj także

Karski, Kuroń, Kisielewski - prywatne życie bohaterów XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 12:00
Sześciu niezwykłych Polaków, ich życie prywatne i udział w przełomowych wydarzeniach minionego stulecia - to temat książki "Niespokojni. Bohaterowie XX wieku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polanie - źródło naszej państwowości

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:17
- Polanie to było plemię, które nawet jeśli nie było najważniejsze, to najważniejsze się stało - mówi dr Janusz Górecki z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
rozwiń zwiń