Międzynarodowe zawody w taekwondo olimpijskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 20:00
Relacja dźwiękowa z zawodów w taekwondo olimpijskim, które odbyły się w ostatni weekend w Warszawie
PŚ w taekwondo olimpijskim
PŚ w taekwondo olimpijskimFoto: Darek Matyja

Ponad 600 zawodników z całego świata rywalizowało w Warszawie w turnieju Polish Open Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim. Pierwszego dnia w Pucharze Świata walczyli seniorzy.
Wśród mężczyzn do finałów dotarło trzech reprezentantów Polski: Piotr Hatowski, Karol Robak i Mateusz Szczęsnowski. Niestety wszyscy zakończyli rywalizację ze srebrnymi medalami. Brązowe krążki wywalczyli Mikołaj Szaferski i Karol Hołubowicz. Na podium stanęły jeszcze dwie Polki. Brąz zdobyła Dagmara Haremza, a jedyny złoty medal dla Polski wśród seniorek wywalczyła Patrycja Adamkiewicz.
Drugiego dnia zawodów polscy juniorzy i kadeci dołożyli do naszego dorobku medalowego aż 31 krążków.

Posłuchajcie relacji dźwiękowej z zawodów, przygotowanej przez Maćka Filipowicza.

Czwórka była patronem medialnym tych zawodów.

***

Przez dwa dni w Legia Fight Clubie rządził boks.

14 medali wywalczyli Polacy podczas MŚ w grapplingu, które odbyły się w Kazachstanie.

Łamiemy schematy i ze sportowcami rozmawiamy... nie o sporcie. Poznajcie inną, nie tenisową, twarz Igi Świątek.