Kraksa na mecie drugiego etapu Tour de Pologne

Poranny przegląd sportowy - 4 sierpnia 2015.
  • Poranny przegląd sportowy (Czwórka/Audycja nr 1)
Tour de Pologne
Tour de PologneFoto: Wikipedia/Nadolski Michał

Kolarze przejechali wczoraj 146 km z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej. Wygrał Włoch Matteo Pelucchi, przed zwycięzcą warszawskiego etapu Niemcem Marcelem Kittelem i trzecim Giacomo Nizzolo. Na ostatnich metrach wyścigu doszło do niecodziennego zdarzenia - wielkiej kraksy. Kolarze, którzy się przewrócili zablokowali cały peleton. Finiszowało 9 zawodników, reszta padała jak kostki domina. Wyglądało to niebezpiecznie w telewizji i z perspektywy zawodnika chyba też, przynajmniej w oczach Michała Kwiatkowskiego. Do kolizji doszło w strefie bezpieczeństwa, dlatego wszystkim zaliczono czas zwycięzcy. Dzisiaj kolejny 3. etap z Zawiercia do Katowic, liczący 166 km.

Wciąż czekamy na decyzję Europejskiej Unii piłkarskiej w sprawie przerwanego meczu Legii Warszawa z FK Kukesi w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Warto to przypomnieć dlaczego te decyzje są w ogóle konieczne. Otóż w czwartek w Tiranie w drugiej połowie legionista Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem. Sędzia zdecydował, że trzeba przerwać mecz, a wszystko przy prowadzeniu Legii 2:1. Rewanż ma zostać rozegrany w czwartek w Warszawie, dlatego kibice czekają czy to spotkanie w ogóle będzie konieczne, czy na przykład FK Kukesi nie zostanie przypadkiem wyrzucone z rozgrywek.

Więcej informacji w Porannym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Kubę Jamrozka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.