Nasza psychika, a koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 12:44
Zespół naukowców z Wydziału Psychologii UW prowadzi badanie dotyczące funkcji neuropsychologicznych i jakości życia osób, które zaraziły się koronawirusem.
Chory przebywający na kwarantannie
Chory przebywający na kwarantannieFoto: Deliris/shutterstock

psychologia 1200.jpg
Psychologia pozytywna. Naukowa recepta na szczęście?

W ramach realizowanego projektu naukowcy monitorują stan psychofizyczny osób, które przeszły COVID-19. - Większość pacjentów może z pewnością w pełni wrócić do zdrowia, ale część osób, które mają choroby współistniejące i przechodzą zakażenie ciężej, może odczuwać negatywne konsekwencje neuropsychologiczne COVID-19" - mówi prof. Emilia Łojek z Wydziału Psychologii, kierownik badania.

Czytaj także:

Naszymi gośćmi będą dr Ewa Malinowska i dr Agnieszka Pluta z Wydziału Psychologii UW. To z nimi porozmawiamy na ten niełatwy temat.

***

Na audycję "Strefa Prywatna" zapraszamy w środę (22.09) o godz. 20.05. Poprowadzi ją Jakub Jamrozek.

pj

Czytaj także

Czy grozi nam kolejny lockdown? Jeśli tak, to regionalny

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 08:06
 - Tak jak zapowiadał minister zdrowia i inni przedstawiciele rządu: nie chcemy nikogo zaskakiwać wprowadzeniem ponownej izolacji czy innych obostrzeń związanych z pandemią - mówi Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Takie decyzje byłyby podejmowane przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komercyjne testy na koronowirusa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:41
Jeśli chcemy sprawdzić czy mamy wirusa - nie musimy mieć skierowania od lekarza rodzinnego. Testy możemy wykonać prywatnie. Jak to zrobić - sprawdzał Maciej Wójcik.
rozwiń zwiń