Polska - Gruzja 4:0!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 16:25
Przegląd sportowy dnia - 14 czerwca 2015.
Polska - Gruzja 4:0

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie Gruzję 4:0 i umocniła się na prowadzeniu w grupie D eliminacji mistrzostw Europy 2016. Wynik spotkania w 62. minucie otworzył Arkadiusz Milik, a dzieła zniszczenia dopełnił Robert Lewandowski. W samej końcówce meczu napastnik Bayernu Monachium w ciągu czterech minut zdobył aż trzy bramki. Polacy powtórzyli tym samym wynik z listopada z Tbilisi, wówczas również wygrali 4:0.
Zakończyła się rywalizacja w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Zwyciężyli kierowcy Team Porsche Niemiec Nico Huelkenberg, Nowozelandczyk Earl Bamber i Brytyjczyk Nick Tandy. To pierwsze zwycięstwo w Le Mans ekipy Porsche od 1998 roku. Niemiecki team triumfował na francuskim torze po raz 17. Na 36. miejscu został sklasyfikowany zespół JMW Motorsport jadący Ferrari 458 Italia, którego kierowcą był Jakub Giermaziak.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Darka Matyję. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.