Camino Primitivo, czyli do Santiago bez tłoku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 14:18
W ubiegłym roku na niemal 300 tys. pielgrzymów wędrujących do Santiago de Compostela, szlakiem Camino Primitivo, czyli tzw. Drogą Pierwotną, przeszło tylko ok 4,5 proc. Wród tych osób była Małgorzata Smolińska, która o swojej przygodzie opowiedziała w Czwórce.
Audio
  • O pielgrzymce szlakiem Camino Primitivo opowiada Małgorzata Smolińska (Dajesz radę/Czwórka)
Szlak Camino Primitivo na trasie do Santiago de Compostela
Szlak Camino Primitivo na trasie do Santiago de CompostelaFoto: Shutterstock.com/Kristina Vackova

jukatan ruiny 1200.jpg
Wyprawa na Jukatan. Co warto tam zobaczyć?

Camino Primitivo ma ponad 300 km, a po drodze do pokonania są pagórki, wzgórza, ale także wysokie szczyty. - To pierwszy szlak Jakubowy, wymyślony w IX w. przez ówczesnego króla Alfonsa II Cnotliwego - opowiadała Smolińska. Początek trasy to miasto Oviedo, położone w Asturii na północy Hiszpanii, a jak podkreślała potniczka w Czwórce marsz Szlakiem Jakubowym to wyzwanie, któremu warto sprostać. - To trasa z dala od utartych szlaków, dzięki czemu jest tam niewielkie zatłoczenie - mówiła w Czwórce. - Taka pielgrzymka daje możliwość obcowania z naturą, ale także czas na rozmyślanie.

Zobacz także Podróże z Czwórką <<<

Którędy wiedzie szlak Camino Primitivo i co warto wiedzieć, zanim wyruszymy w drogę? Gdzie spać, co jeść, i co zabrać w trasę tej niezwykłej pielgrzymki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Szlaki Jakubowe wyznaczone są także w Polsce, m.in. na Pomorzu. Dowiedz się więcej <<<

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Małgorzata Smolińska

Data emisji: 31.07.2017

Godzina emisji: 14.10

kd


Czytaj także

Wędrówka po papieskie kremówki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 17:00
Zajrzymy do muzeum - Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach i odwiedzimy ul. Franciszkańską w Krakowie, by sprawdzić, co słychać w fabryce kremówek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykłe miejsca - od cudów po przyrodę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 17:04
Turystów przyciąga przyroda, zabytki, spokój, a czasem gwar. Są miejsca, które wciągają swą bajecznością i aurą cudów. O nich rozmawialiśmy w "Się mówi"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krakowski Kazimierz. Dlaczego warto się tam wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 13:20
Zaniedbane kamienice, ciemne bramy, opuszczone zakątki. Tak właśnie kojarzył się krakowski Kazimierz jeszcze w latach 90. Dziś przeżywa swoisty "renesans" - wygląda, brzmi i smakuje doskonale o każdej porze roku.
rozwiń zwiń