Ratowanie zwierząt - praca, która staje się misją

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 12:00
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to miejsce niezwykłe. To tu, oprócz psów i kotów ratowane są m.in. drapieżne ptaki.
Wolontariusze z Przemyśla dbają o to, by ich podopiecznym niczego nie brakowało
Wolontariusze z Przemyśla dbają o to, by ich podopiecznym niczego nie brakowałoFoto: Pixabay.com/Public domain

Dzięki ogromnej pasji jego założycieli Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich, do Ośrodka trafiają myszołowy, puszczyki, bieliki, ale także dzikie zwierzęta, m.in. wilki, lisy, bociany, sarny, jeże, rysie, niedźwiedzie czy węże. To miejsce działa także dzięki wolontariuszom. W reportażu Olgi Mickiewicz poznajemy Dianę, Magdę i Klaudię, uczennice liceum i gimnazjum, które każdą wolną chwilę spędzają w Ośrodku i już myślą o studiowaniu weterynarii. Ich starsze koleżanki, które zaczynały jako wolontariuszki, dziś same pracują w Ośrodku już na stałe.

Usłyszymy także historię Beaty, która studiowała ekonomię i pracowała w banku jako manager. Po kilku latach uznała, że życie jest za krótkie na robienie czegoś, co nie sprawia jej przyjemności. Została technikiem weterynarii.

***

Na reportaż Olgi Mickiewicz zapraszamy w środę (27.01) o godz. 11.00.

kd/pj

Czytaj także

Delfiny w służbie człowiekowi. Za jaką cenę?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:20
- To dla nich nie tylko ogromny stres, ale także cierpienie fizyczne - życie w warunkach, do jakich zupełnie nie są przystosowane - mówił prof. Hubert Izdebski o mękach, jakie zadajemy delfinom, zamykając je w delfinariach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ratuj koty. Sprawdź, co możesz zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:50
Warszawę zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy kotów wolnożyjących. Wciąż jednak za mało jest otwartych piwnic, które pozwalają przetrwać najtrudniejsze miesiące.
rozwiń zwiń