Włodi w Czwórce. Rozmowa z ikoną polskiego hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2025 20:31
Na scenie muzycznej obecny od lat 90. Członek legendarnego składu Molesta Ewenement oraz 1/3 grupy Parias, współtworzonej z Eldo i Pelsonem. Uznanie zyskał również za sprawą solowych albumów. Włodi, bo o nim mowa, odwiedzi nasze studio w najbliższy piątek.
Włodi będzie gościem piątkowego Poranka Czwórki
Włodi będzie gościem piątkowego "Poranka Czwórki"Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

Paweł "Włodi" Włodkowski jest uważany za jednego z prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. W połowie lat 90. był jednym z założycieli grupy Molesta Ewenement, w której skład wchodzili również Vienio, Pelson Wilku i DJ B. Oprócz tego współtworzył projekty Klima, Parias; w dorobku ma również współpracę z takimi zespołami i wykonawcami jak Zipera, DJ 600V, WWO, Małpa, PRO8L3M, BonSoul, Jetlagz, Fisz, VNM czy Hemp Gru.

Źródło: MOLESTAtv/YouTube

Ponadto w audycji:

- Przygotuj się do zimowego szaleństwa z Porankiem Czwórki! W każdy piątek będziemy serwować krótkie, konkretne porady dla entuzjastów białego szaleństwa – od ćwiczeń i rozciągania po sposoby na unikanie kontuzji. Proste, skuteczne wskazówki, które sprawią, że zima będzie nie tylko aktywna, ale i bezpieczna!

- Piotrek Kilian jest pierwszym Polakiem, który solo przeszedł zimą korsykański długodystansowy szlak górski GR 20. Nazywany jest legendarnym i uznany za jeden z najtrudniejszych szlaków Europy. Od października do maja schroniska na nim są nieczynne. W związku z tym wszystko trzeba przetransportować na własnych plecach. O swoim wyczynie opowie w piątkowym "Poranku Czwórki".

***

Na "Poranek Czwórki" w piątek (7.02) o godz. 7.00 zaprasza Michał "Numer Raz" Witak.

qch

Czytaj także

Natura 2000 - siła kolektywu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2025 14:15
Od nowego singla "Stemple ze stali" do trasy Hidden Gems. Kolektyw nie zwalnia tempa!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hermetyczna kraina, czyli Parzel, Proceente, Mayor i "Świat ziomków"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2025 13:48
Płyta tria Parzel, Proceente, Mayor pt. "Świat ziomków" to muzyczny owoc współpracy grupy hip-hopowych osobowości. Proces powstawania albumu trwał 3 lata. Parzel i Proceente napisali kawałki i nagrali wokale, a następnie zamknęli zrealizowane pomysły w dębowych beczkach, pozwalając im leżakować. Gdy treść rapowa przegryzła się z bitami Mayora, flavour płyty wzbogacili goście: CARLo, Ewa Ekwa, Fasola, Numer Raz, Sami, Wilku WDZ.
rozwiń zwiń