O bezpieczeństwie telefonów komórkowych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 01:36
Jak wynika z najnowszych badań, aż 67% z nas nie zabezpiecza swoich telefonów hasłem. Co więcej, wiele osób nie kopiuje nigdzie listy kontaktów. Warto jednak pamiętać o takich rzeczach, bo zdobycie naszych prywatnych danych przez osoby niepożądane może spowodować wiele problemów.
Audio
O bezpieczeństwie telefonów komórkowych
Foto: sxc.hu

Najbardziej wartościowe dane, które znajdują się w telefonie komórkowych, to dla większości użytkowników lista kontaktów i zdjęcia. W przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu możemy stracić je bezpowrotnie. Warto więc zabezpieczyć się na taki wypadek. Jak? Cennych rad w tej kwestii udzielał słuchaczom Czwórki Witold Tomaszewski z portalu telepolis.pl.

Jak tłumaczy ekspert, na telefonie komórkowym można np. zainstalować specjalny program, który przechowuje hasła.  – To opcja dostępna nawet dla nieskomplikowanych technologicznie komórek – wyjaśnia ekspert. Działanie takich programów polega na tym, że szereg haseł blokuje jedno hasło.

Innym sposobem na zabezpieczenie danych zapisanych w telefonie komórkowym jest zarchiwizowanie ich za pomocą specjalnego programu stworzonego przez producenta. – Wystarczy podłączyć telefon do komputera i włączyć odpowiednie oprogramowanie – wyjaśnia Witold Tomaszewski.

Niektórzy operatorzy oferują także płatne usługi zdalnej archiwizacji kontaktów z karty SIM. W tym wypadku dane zapisywane są na serwerach operatora.

Więcej w audycji "Czwarty wymiar".

ap

Zobacz więcej na temat: komputery telefony komórkowe
Czytaj także

Polskieradio.pl na twojej komórce

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 14:56
Posiadaczy smartfonów zapraszamy do korzystania z oficjalnych aplikacji mobilnych Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Technologia, która zachęci nas do odwiedzania muzeów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 19:16
Zapewne każdemu choć raz podczas oglądania obrazu zdarzyło się zastanawiać co namalował malarz. Możliwe, że już wkrótce na te i podobne pytania związane z dziełem sztuki odpowiedzi udzieli nam telefon komórkowy. Jak to możliwe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fonoholizm – nałóg naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 18:50
Wyniki badań są niepokojące. Według statystyk co trzeci młody człowiek w Polsce nie potrafi funkcjonować bez telefonu. Wychodząc z domu, uczniowie zabierają ze sobą nawet dodatkowe baterie, by komórka przypadkiem "nie padła".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskieradio.pl najchętniej pobieraną aplikacją!

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 16:00
Aplikacja, która przenosi na telefony komórkowe treści z portalu internetowego Polskiego Radia jest najczęściej pobieranym przez Polaków oprogramowaniem muzycznym w sklepie Apple.
rozwiń zwiń