Polowym sposobem zrób sobie radio

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 18:23
Czasem brakuje nam radia. Odbiornika nie udało się zapakować do plecaka, na kampingu cisza. A fajnie by było czegoś posłuchać. Jest na to sposób!
Audio

Można zrobić radio starym sposobem, nie mając zbyt wielu potrzebnych części, za to - kreatywną głowę na karku.

A oto i potrzebne składniki:

- dobry humor

- rolka od papieru toaletowego

- drucik miedziany lakierowany

- żyletka

- ołówek

- stary głośniczek audio

- Bierzemy rolkę papieru toaletowego, bez papieru. Owijamy ją drutem miedzianym lakierowanym, jakieś120 razy. Końcówkę drucika przyczepiamy do głośniczka audio. Następnie rozgrzewamy żyletkę, a do rozgrzanej przyczepiamy końcówkę drucika - mówi czwórkowy wynalazca. - Ołówkiem poruszamy po żyletce i słuchamy sobie radia - dodaje. 

Trudno w to uwierzyć? Kuba Marcinowicz też nie wierzy, a podobno to stary, sprawdzony, wojskowy sposób. Posłuchaj załączonego materiału z "Czwartego Wymiaru".

(pj)

Czytaj także

Kreatywne koła naukowe nie tylko dla kujonów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:00
Wielu studentów nie ma pojęcia, jakie koła naukowe działają na ich uczelniach i czym one właściwie się zajmują. A czasem warto to wiedzieć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Palił cygara, pił kawę i opanował ciemności nocy...

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 07:00
Jeden z najbardziej kreatywnych ludzi świata. Autor ponad tysiąca oryginalnych patentów. Zwykł mawiać: ”Aby coś wynaleźć, wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu”. Thomas Alva Edison.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomysł na biznes: trzeba uważać, jak z Krzyżakami

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 12:15
Kopiowanie cudzych pomysłów i korzystanie z zagranicznych patentów może być ryzykowne. – Jak sprowadzenie Krzyżaków do Polski – mówi Mariusz Ludwiński - dziennikarz biznesowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Koperniku handlują wynalazkami

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 07:30
W 2012 polskim wynalazcom udało się zdobyć prawie 300 medali oraz liczne nagrody specjalne na wystawach na całym świecie. Teraz wyróżnione prace można oglądać na Jubileuszowej Giełdzie w Koperniku.
rozwiń zwiń