Kreatywne koła naukowe nie tylko dla kujonów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:00
Wielu studentów nie ma pojęcia, jakie koła naukowe działają na ich uczelniach i czym one właściwie się zajmują. A czasem warto to wiedzieć.
Audio

Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje ponad 100 kół naukowych, z których niektóre mają na koncie spektakularne projekty i wynalazki, takie jak satelita czy samochód na kropelkę... wody i oczywiście łazik marsjański.

Gościem wtorkowego cyklu "Student na fali" jest student stołecznej politechniki – Jakub Taras z Rady Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej i Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.

Niektóre koła naukowe mają zaledwie 5 osób, a są też takie, które osiagają ponad 200 członków. Niewątpliwie chętnych do wstąpienia do kół naukowych przyciągają wyjazdy do różnych miast, a także na zagraniczne konkursy. Oczywiście jedzie się tam z jakimś projektem naukowym, ale zawsze warto spróbować.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności kół naukowych zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji "4 do 4".


Zobacz więcej na temat: studenci
Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mamy problem: połowa Polaków z wyższym wykształceniem...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 16:30
Z badań wynika, że co drugi Polak ukończy studia przed 30. rokiem życia. To powód do dumy? Nie do końca. - W ostatnich latach uczelnie "poszły" w liczbę wypuszczanych absolwentów, a nie w jakość ich kształcenia - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studencka droga do Erasmusa

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 07:00
To program, dzięki któremu tysiące studentów najróżniejszych kierunków mogą poznawać europejskie kraje. Chcesz wziąć w nim udział? Wystarczy mieć dobre stopnie i oczy szeroko otwarte, by nie przegapić okresu aplikacji.
rozwiń zwiń