Zygmunt Miłoszewski i jego gniew - pożegnanie z Szackim

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 16:50
W poniedziałkowej audycji "Stacja Kultura" zagości jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy młodego pokolenia Zygmunt Miłoszewski, autor takich bestsellerów jak "Uwikłanie", "Ziarno prawdy", czy "Bezcenny".
Zygmunt Miłoszewski w Czwórce
Zygmunt Miłoszewski w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/PR
Miłoszewski swoją literacką karierę zaczynał jako dziennikarz. Jego pierwsza książka, horror pt. "Domofon", którego akcja rozgrywa się w jednym z warszawskich blokowisk, ukazała się w 2005 roku. Potem przyszedł czas na "Góry Żmijowe", a w 2007 roku światło dzienne ujrzała książka "Uwikłanie", pierwsza część Trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim, który podbił serca polskich czytelników.
Właśnie premierę miała trzecia, po "Ziarnie prawdy" (2011), książka z tej serii. Powieść Gniew" ma być pożegnaniem z Szackim.

Prywatnie Zygmunt Miłoszewski jest miłośnikiem i znawcą gier komputerowych. O tym, co pociąga go w wirtualnym świecie a także, dlaczego postanowił zakończyć karierę detektywa Szackiego, pisarz opowie w poniedziałkowej audycji "Stacja Kultura".

Zapraszamy 27 października, od godz. 10.00 do 11.00.

(kd)

Czytaj także

Janina Ochojska: "Czarodziejską górę" czytam przynajmniej raz w roku

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 19:30
Plaża, piknik nad jeziorem, albo hamak gdzieś w cieniu drzew - to idealne miejscówki na wakacyjną lekturę. W cyklu "Gorące strony" znane postaci życia publicznego polecają swoje ulubione książki na lato. Co czyta Janina Ochojska?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Hugo-Bader: dziennikarstwo to moje przeznaczenie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 13:22
Reportaż "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" to kolejny doskonały reportaż w karierze Jacka Hugo-Badera. Książka ukazała się wiosną 2014 roku i była pierwszą pozycją w karierze dziennikarza, której akcja nie rozgrywała się w Rosji albo byłych republikach radzieckich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy zmienić lektury szkolne? "Wiele z nich to świetne książki!"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 12:00
Kolejne dekady mijają, a w spisie lektur szkolnych wciąż te same pozycje. Choć od lat głośno jest o tym, by "coś zmienić", zmienia się niewiele. - Wiele z tych książek zapada młodym ludziom w pamięć, ma na ich późniejsze życie ogromny wpływ - mówi dr Agnieszka White, nauczycielka.
rozwiń zwiń