Surrealizm i pop-art. Spadkobierca Andy'ego Warhola na jedynej wystawie w Polsce
- Dziś przed projektantami stoją trochę większe wyzwania, niż przygotowanie lepiej zaprojektowanego modelu krzesła czy smartphone'a - mówił Michał Bachowski, kurator wystawy. - Naszym zdaniem umiejętności projektantów mogą być lepiej skanalizowane. W stronę społecznych wyzwań, które przed nami stoją - przekonywał.
Założeniem każdego projektu realizowanego w ramach empatycznego projektowania jest praca według modelu design thinking i posiadanie określonych kompetencji społecznych. Zgłębienie i zrozumienie potrzeb potencjalnych użytkowników designu.
Sztuka czytania z budynków. Co mówi do nas architektura?
- Współcześnie pojęcie empatii jest trochę wypaczone. Wystawa przypomina, że globalne problemy dotyczą świata designu - tłumaczył Michał Bachowski i wyjaśniał, na czym polegają związki projektanta ze współczesnymi problemami migracyjnymi, ubóstwem i zmianami klimatycznymi.
O tym, jakie prace będzie można oglądać w ramach wystawy i w jaki sposób design opowiada na problemy społeczne w rozmowie z kuratorem wystawy. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Michał Piwowarek
Gość: Michał Bachowski (grafik, kurator wystawy)
Data emisji: 9.08.2018
Godzina emisji: 10.40
ac/pj