Alicja w krainie lalek i "Rośl inne". Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:32
Lewis Carroll w świecie lalek do zaproszenie w magiczną podróż do świata dzieciństwa. Już 8 grudnia, na deskach Teatru Lalka, Aleksiej Leliawski opowie dobrze znaną historię w zupełnie nowy sposób.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HarryFabel/Pixabay

Zapytamy o to, jak wiele fikcji miesza się ze światem rzeczywistym i czy potrzeba nie lada wyobraźni, żeby przenieść się do krainy fantazji i wyobrażeń. O spektaklu porozmawiamy w drugiej godzinie audycji. Przedtem, już po godz. 10.00 zapraszamy na cotygodniowy przegląd wystaw w galeriach światowych. Zaprasza Dominika Klimek.

Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski opowie o konkursie otwartym na słuchowisko organizowanym przez Zaiks i Polskie Radio, a na koniec, razem z Olą Opalą zajrzymy na wystawę "Rośl inne" w ABC Gallery Poznań.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w środę (28.11) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

ac


Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń