Borderline, psoty i sztuka nowoczesna - co słychać w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:15
W audycji odwiedzimy m.in. warszawskie Soho, Muzeum nad Wisłą i wystawę Triennale Rysunku Wrocław 2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DutchMen/Shutterstock.com

Projekt "Psoty w Kosmosie" w stołecznym Soho jest częścią programu POP-UP Muzeum dla dzieci, którego celami są: kreowanie wydarzeń stawiających najmłodszych uczestników w centrum uwagi, działania odpowiadające na wyzwania teraźniejszości i przyszłości, a także pokazanie jak można traktować siebie i drugiego człowieka. O tym w pierwszej części audycji po godz. 10.05. Po godz. 10.30 zajrzymy także na wystawę główną Triennale Rysunku Wrocław 2019, organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a także Muzeum Współczesnego Wrocław, które zaprasza zatytułowaną "Borderline". Po godz. 10.45 porozmawiamy o modzie młodych polskich projektantów: jak się mają dyplomy do mody ulicznej i jak często kolekcje dyplomowe stają się komercyjnym sukcesem? 

W drugiej części audycji, po godz. 11.05 zajrzymy do Muzeum nad Wisłą i powiemy o wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie". Wystawa prezentuje twórczość polskich artystek w szerszym kontekście międzynarodowego malarstwa kobiet, które mierzy się z reprezentacją intensywności świata zewnętrznego i wewnętrznego. Gościem Czwórki będzie kurator projektu. 

Powiemy także o New Visions of Reality. VR Conference & Showcase. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Creative Europe Desk Polska (Program Kreatywna Europa) oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych - KIPA w partnerstwie z Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na wyjątkowy przegląd najciekawszych światowych produkcji realizowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w poniedziałek (17.06) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzeum dzieci
Czytaj także

Śląski hip-hop trafił do muzeum

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 13:00
1993 rok to data założenia zespołu Kaliber 44, 2003 rok to ostatni koncert Paktofoniki. Te daty to też cezura czasowa wyjątkowej ekpozycji "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003" w Muzeum Śląskim w Katowicach. 
rozwiń zwiń