Rzemiosło wraca do łask. Spędź z nim noc

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 14:06
- Po dziurze w latach 90., wyrwie pokoleniowej, gdy rzemiosło nie miało się najlepiej, w tej chwili mamy absolutny renesans rzemiosła - mówi Edyta Ołdak organizatorka Nocy Rzemiosła. - Jego rozkwit to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby. 
Audio
  • Edyta Ołdak i Adam Domański zapraszają na Noc Rzemiosła (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

- Dziś powrót do rzemiosła jest zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju, odpowiedzią na nadprodukcję i nadkonsumpcję - mówi gość Kasi Dydo. - Jesteśmy zmęczeni tym, co jest szybkie, przy rzemiośle możemy się zatrzymać. Ono daje ukojenie, o czym mówią sami wytwórcy - dodaje. 

Noc Rzemiosła odbędzie się 28 września. A weźmie w niej udział 30 pracowni, a w śród nich Warszawasza, gdzie Adam Domański łączy siły wraz z innymi rzemieślnikami i projektują różne warszawskie przedmioty. Adam Domański, na co dzień jest scenografem, a swoją działalność pozazawodową nazywa "krawieckim freestylem". Spod jego ręki wychodzą warszawskie jeansy - model Pekin dla panów i Sawa dla pań.  

Kogo jeszcze będziemy mogli odwiedzić podczas Nocy Rzemiosła? Co nas czeka w rzemieślniczych pracowniach? Czym jest PraRzemka Rzemieślnicza w Muzeum Pragi? Co zrobić z potłuczoną zastawą stołową? O tym m.in. w nagraniu rozmowy ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Edyta Ołdak (organizatorka Nocy Rzemiosła), Adam Domański (scenograf, krawiecki freestyle, pracownia Warszawasza) 

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 10.10

pj

Czytaj także

"Warszawa Warsaw". Przewodnik po miejscach niezwykłych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:59
- Czuję, że warszawiacy mają silny lokalny patriotyzm. Ciągle chcemy tu być, a nasze miasto wciąż nas cieszy. Jest wiele nowych inicjatyw, Warszawa wciąż żyje i się rozwija, jest tu wiele do odkrycia - mówiła Agnieszka Kowalska, współautorka przewodnika "Warszawa Warsaw".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła II wojna światowa?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 16:14
"Wykreślona Warszawa" to pierwsza tego rodzaju realizacja, która pokazuje, jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie doszło do wybuchu II wojny światowej. Dzięki technologii Virtual Reality użytkownicy mają szansę przeniesienia się w czasie do lat 40. ubiegłego wieku, spojrzenia na miasto i jego alternatywną historię.
rozwiń zwiń