Moda na modę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 15:30
Filip Chajzner podczas Warsaw Fashion Weekend zapytał aspirujące blogerki i blogerów modowych o wymyślonych przez siebie projektantów. Helmut Kohl, Karel Gott i duet Schleswig&Holstein - te nazwiska ostatnim czasie wywołały dyskusje w środowisku dziennikarskim i modowym.
Audio
  • Michał Szulc o polskiej modzie na modę (Stacja Kultura/ Czwórka).
Moda na modę
Foto: Katarzyna Rucińska

Okazało się, że blogerki modowe nie znają się ma modzie.

Paulina Młynarska napisała: "Drogie krytyczki i krytycy mody: jesteście bandą zakompleksionych snobów o horyzontach tak ciasnych, jak kiecki od projektantów, które lansujecie".
Natomiast według Michała Szulca, ta dziennikarska prowokacja pokazuje, że środowisko modowe jest bardzo zróżnicowane. - Jest bardzo dużo osób, które fascynują się modą, nie wiedząc tak naprawdę czym moda jest. I jest bardzo mało osób merytorycznie przygotowanych. Moim zdaniem te proporcje są dobre. Nie ma sensu z tym walczyć. A ten materiał powinien zawisnąć w Zachęcie. To był świetny performance - podkreśla Michał Szulc.

O tym, czym moda jest, można się przekonać podczas trwającego do 20 października Art & Fashion Festival w Poznaniu. Tegoroczną edycję firmuje Grażyna Kulczyk.

- To festiwal, który od początku swojego istnienia pokazuje, że sztuka i moda są ze sobą bardzo blisko. Moda jest czymś więcej niż to, co możemy oglądać w gazetach - mówi projektant.
Największą gwiazdą tegorocznej edycji będzie Andrew Bolton z Metropolitan Museum of Art. - On tworzy wystawy projektantów mody. Na nich pokazuje klimat i charakter osoby, która projektuje - wyjaśnia gość "Stacji Kultura".
Podczas tegorocznego cyklu "In Motion Doc" będziemy mogli podejrzeć największych projektantów mody dwadzieścia cztery godziny przed pokazem.
W bogatym programie festiwalu jest również zaplanowane spotkanie z modowymi blogerkami, takimi jak Jessica Mercedes Kirschner, Oliwia Kijo. Polskie blogerki mogą się od nich dużo nauczyć.
jl


Zobacz więcej na temat: Czwórka moda
Czytaj także

VanMarkoviec - polska ekomoda podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 10:00
W wakacyjnym cyklu "Polska Wizytówka" prezentujemy Polaków, którym udało się zrobić coś oryginalnego za granicą. Do tego grona należy projektantka Kasia Markowska, która w Holandii stworzyła ekomarkę VanMarkoviec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Etyka w modzie" jest modna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 13:00
"Etyka w modzie” to kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie. W Polsce to jedyna tak obszerna publikacja na ten temat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak modni Polacy wychodzą z szarości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 14:00
Na polskich ulicach zaczyna być coraz lepiej. Polacy zaczynają bawić się modą. Wychodzą z szarości.
rozwiń zwiń