Karioka Girls Rock Camp. Facetki i małolaty sięgają po instrumenty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 12:00
- Celem obozów, Karioka Girls Rock Camp jest to, żeby kobiety zaczęły być instrumentalistkami na równi z facetami - mówi Duśka Wacławik, współorganizatorka imprezy. - Żeby po prostu zaczęły grać swobodnie na instrumentach - dodaje. 
Audio
  • Duśka Wacławik opowiada o Karioka Girls Rock Camp (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MANDY GODBEHEAR/Shutterstock

- Na każdym obozie, organizowanym przez Kobiecą Transsmisję, czyli Ewę Langer, chcemy, by dziewczyny dowiedziały się, że to nie jest nic nieosiągalnego, że można to robić w każdym wieku - mówi gość Ani Hardej. - Obozy adresowane są do nastolatek, w wieku 14-19 lat. Są darmowe, dzięki czemu wyrównujemy szanse, a uczestnikami naszych obozów są też dziewczynki z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Przy selekcji liczą się tylko predyspozycje. Szanse są równe dla wszystkich - dodaje. 

Na obozy przyjeżdżają bardzo wrażliwe, spostrzegawcze dziewczyny. One mają o czym opowiadać, nie boją się popełniać błędów Duśka Wacławik

Duśka Wacławik na obozach pełni funkcję facetki, czyli po prostu nauczycielki - jej instrumentem jest wokal. Karioka Girls Rock Camp to głównie muzyka rockowa, choć bywa różnie. - Dużo jest punk rocka - mówi gość Czwórki. - W zeszłym roku było coś, co ocierało się o gotyk. Gramy wszystko, co można zrobić w czteroosobowym składzie. 

Jakie są dziewczyny przyjeżdżające na Karioka Girls Rock Camp? Jakie warsztaty, oprócz nauki gry na instrumentach, czekają na uczestniczki obozu? Kto uczy gry na basie, gitarze czy perkusji? Czy po Karioce można zostać gwiazdą? O czym piszą teksty małolaty i w czym są lepsze od tych dorosłych? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Duśka Wacławik (współorganizatorka imprezy)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 10.16

pj

Czytaj także

Płyta tygodnia. Catz'n'Dogz "Friends of Pets"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:32
Wyselekcjonowane na ten krążek przez duet Catz n’ Dogz utwory utwierdzają w przekonaniu, że polska scena klubowa ma się bardzo dobrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń