"Please kill me" i encyklopedia superbohaterów - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 15:28
Na rozmowę z autorami książki "Please kill me" zaprosimy po godz. 8.15. Wcześniej m.in. powiemy o przewodniku "Ulitimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Program rozpoczniemy od rozmowy z Anną Książek, współautorką projektu "Exchange the world", która od trzech lat podróżuje, zbierając historie aktywistów i aktywistek, osób, które zmieniają świat na lepsze. Powiemy także o "Ulitimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów". To przewodnik po najważniejszych wątkach w dziejach Uniwersum. Dzięki tej książce czytelnicy poznają tajemnice superbohaterów i arcyłotrów poszczególnych epok historii Marvela. 

W audycji także rozmowa z autorami książki "Please kill me". To kultowa książka Legsa McNeila, założyciela pisma "Punk", oraz Gillian McCain to pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych, przedstawiony w nowatorskiej formie. Gośćmi Czwórki po godz. 8.25 będą zaś Dorota Okulicz i Urszula Samoraj-Sobolewska, które opowiedzą o cyklu wieczorów pt. "Myśli Gonitwa".

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" we wtorek (4.12) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Niepowtarzalny urok likwidacji". Polska między PRL-em a współczesnością

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:47
Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. opowiada o najbardziej charakterystycznych dla tego okresu zjawiskach. Znajdziemy tam historie o galopującym kapitalizmie, fascynacji zachodem i innymi "dziwnościami" tamtej dekady.
rozwiń zwiń