Arkadiusz Andrejkow. Nieprzeciętny streetartowiec

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 06:40
Arkadiusz Andrejkow otrzymał tytuł Nieprzeciętnego w plebiscycie Czwórki w ubiegłym roku. Co od tego czasu zmieniło się w jego życiu?
Arkadiusz Andrejkow
Arkadiusz AndrejkowFoto: Adam Golec/mat. pras.

Zobacz
Nieprzeciętni 2019 1200 galeria BB.jpg
Nieprzeciętni 2020 - zobacz relację z uroczystej gali

Twórca murali, streetartowiec i autor projektu Cichy Memoriał tworzy obrazy inspirowane starymi fotografiami dawnych mieszkańców podkarpackich wsi. Swoimi pracami zmienia  wizualne oblicze ok. 40 stodół i szop rocznie. Tworzy z wielkim szacunkiem do bieszczadzkiej przyrody, traktując ją jako bardzo ważny element kompozycji swoich realizacji. Poza street artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem - na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu i Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych - POSŁUCHAJ ROZMOWY >>>

NIEPRZECIĘTNI 2021 - serwis specjalny

W Światowy Dzień Fortepianu odwiedzi nas także Miro Kępiński - producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej, żeby opowiedzieć o albumie "Primal Time", którego premiera odbędzie się 29 marca. Na płytę składa się z 6 kompozycji na piano solo, a jej tytuł nawiązuje do tematyki czasu. "Primal Time", czerpiąc inspiracje z amerykańskiego minimalizmu idealnie oddaje ducha roku 2020. Utwory rozwijając powoli frazy - "uczą się", co w odniesieniu do pandemii, gdzie ludzkość niejako musiała zacząć swoją wędrówkę od początku, nadaje im głębszy sens.

W audycji również raport kulturalny ze Śląska oraz kolejna odsłona cyklu "Historia jednej fotogragii". 

***

Na audycję "Stacja Kultura" w poniedziałek (29.03) o godzinie 10.05 zaprasza  Kasia Dydo.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka graffiti Jazz
Czytaj także

Kroki: elektroniczny pamiętnik w kolorze tysiąca wysp

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 15:50
- Wystarczy spojrzeć na okładkę "Controlled Chaos", żeby przekonać się, że ta płyta utrzymana jest w kolorystyce "sosu tysiąca wysp" - śmieją się człownkowie zespołu Kroki". - Ale tak naprawdę chodziło nam o to, żeby na tym albumie był brud i historie wyciągnięte z różnych miejsc - tłumaczą. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mury mówią. Street art, który uczy historii

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 13:00
Murale uzupełniają tkankę miejską i zmuszają przechodniów do przemyśleń. Często wpisują się w kontekst otoczenia, w którym powstały, a ostatnio też pełnią rolę... podręczników historii. 
rozwiń zwiń