Godzina tańca zamiast obiadu w pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 12:11
Imprezy z serii "Lunch Break", czyli taniec w przerwie obiadowej, pozwalają się wyszaleć w czasie godzin pracy. Gdzie to jest możliwe? Na razie tylko w Nowym Jorku, ale idea powoli ogarnia całe Stany Zjednoczone. Być może sprawdzi się także w Polsce...
Audio
  • Impreza "Lunch Break" - godzina tańca zamiast obiadu w pracy (Poranek OnLine/Czwórka)
Godzina tańca zamiast obiadu w pracy
Foto: Glow Images/East News

W natłoku obowiązków wielu z nas zapomina o potrzebie odpoczynku w trakcie pracy. A to bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli z reguły cały dzień spędzamy bez ruchu, przy komputerze. Dlatego w kilku nowojorskich firmach pojawił się pomysł, by pomóc pracownikom się zrelaksować.

– Impreza zaczyna się zazwyczaj ok. 11.30 – mówi Danielle Brock, jedna z organizatorek tego przedsięwzięcia. – Mamy świetnego DJ-a, który od razu rozkręca imprezę. Przy wejściu do klubu każdy dostaje drinka, a potem, przez całą godzinę, wszyscy po prostu tańczą. Potem muzyka cichnie, a goście dostają przekąskę i wracają do pracy.

Zdaniem organizatorów, taki godzinny wypad na tańce, z punktu widzenia pracodawcy nie różni się niczym od zwykłej przerwy na lunch. – Pracownik po prostu jest nieobecny – mówi Brock. – Z imprezy "Lunch Break" wszyscy jednak wracają dużo bardziej wypoczęci i pełni energii niż po zwykłym lunchu. Sama po godzinie tańca przy dobrej muzyce jestem bardzo pozytywnie naładowana, a poza tym oderwanie się od komputera jest po prostu zdrowe.

Być może dlatego imprezy z cyklu "Lunch Break" okazały się wielkim hitem i organizowane są w największych i najlepszych nowojorskich klubach. Cała akcja rozwija się prężnie i powoli przenosi do innych miast, m.in. Bostonu i Chicago. By dowiedzieć się więcej posłuchaj nagrania materiału reporterskiego Eweliny Grygiel z "Poranka OnLine".

(kd)

Czytaj także

Zdolny, bezrobotny, na utrzymaniu rodziców – obraz młodego Polaka?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 10:00
W Polsce, wśród osób do 25 roku życia poziom bezrobocia sięga ponad 28 proc. To nie jest rekord, bo na przykład w Hiszpanii, czy Grecji bez pracy pozostaje ponad połowa młodych ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak radzić sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 10:00
Proces rekrutacyjny w wielkich korporacjach przebiega nieco inaczej niż w małych firmach. Jest z reguły kilkuetapowy, czasem prowadzony w języku obcym. Warto się do niego przygotować i nie dać się zaskoczyć. Jak to zrobić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz mieć pieniądze? Zamiast "ogólniaka" wybierz "zawodówkę"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 16:05
Czy wybrać lepsze wykształcenie i narazić się na niemożność znalezienia pracy, czy nie mieć wykształcenia, ale za to otrzymać sporo możliwości zatrudnienia? Okazuje się, że coraz więcej osób stawia na... zawodówki.
rozwiń zwiń