Społeczeństwo na drugim etacie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 14:14
Coraz częściej szukamy dodatkowej pracy. Zarobionych pieniędzy nie wydajemy na przyjemności, ale podstawowe potrzeby. Z drugiej strony jednak kolejne zajęcia mogą być odskocznią od codziennej rutyny i dawać poczucie niezależności.
Audio
  • Miłosz Brzeziński mówi o tym, dlaczego szukamy drugiej pracy (Poranek OnLine/ Czwórka)
Społeczeństwo na drugim etacie
Foto: Glow Images/East News

- Pracując w jednym miejscu przez wiele lat wchodzi się w struktury niewolnicze. A dzisiaj żadna praca nie może dać poczucia bezpieczeństwa, bo żadna branża nie jest tak stabilna, żeby tak jak kiedyś, "przewieźć" nas od studiów aż do emerytury - twierdzi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty.

Miłosz
Miłosz Brzeziński/ fot. W. Kusiński

Zwalnianie jest naturą współczesnego biznesu, więc warto być zabezpieczonym. Druga praca może nam dać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. - Lepiej stać na dwóch nogach niż na jednej – podkreśla gość audycji "Poranek OnLine" .
Dlatego coraz częściej jesteśmy zatrudniani, by pracować przy konkretnych projektach, zamiast na etacie. To jest przyszłość rynku pracy.
- Biznes będzie się rozwijał w taką stronę. Różni specjaliści ze swoimi firmami będą zatrudniani do realizacji konkretnych projektów. Firmy będą szukały ekspertów, którzy mają dostarczyć wynik, a od wyniku będzie zależała przyszłość i marka osoby zatrudnionej. Pracą promuje się swoje umiejętności – wyjaśnia Brzeziński.
Już teraz praca w godzinach 8-16 staje się rzadkością. Coraz częściej decydujemy się na "fuchy" po godzinach pracy.
- Jeśli mamy możliwość robienia czegoś dodatkowo to warto z tego skorzystać. Dla punktu odniesienia, dla lepszego samopoczucia i elastyczności na rynku pracy – mówi gość gość Justyny Dżbik.

 

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca zatrudnienie
Czytaj także

Chcesz mieć pieniądze? Zamiast "ogólniaka" wybierz "zawodówkę"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 16:05
Czy wybrać lepsze wykształcenie i narazić się na niemożność znalezienia pracy, czy nie mieć wykształcenia, ale za to otrzymać sporo możliwości zatrudnienia? Okazuje się, że coraz więcej osób stawia na... zawodówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód? "Robię fire show"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 15:15
Czy żonglerka i inne kuglarskie sztuczki mogą być sposobem na zarabianie pieniędzy? Okazuje się, że tak. O tym, jak to robić, we wtorkowej audycji "4 do 4"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi Niemcy nie żyją na kredyt

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:00
- Młodzi Niemcy nie biorą pożyczek i nie lubią mieć zobowiązań wobec innych - twierdzą zaproszeni do studia eksperci. - Cenią reguły obowiązujące w Unii Europejskiej i źle patrzą na tych, którzy próbują kręcić.
rozwiń zwiń