Lepszy tokarz niż lekarz

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 12:00
Środa w "Poranku OnLine" to jak zwykle spotkanie z waszym ulubionym trenerem osobistym Miłoszem Brzezińskim. Tym razem porozmawiamy o tym, jak zmienia się nasze podejście do różnych profesji. Zajrzymy do raportu CBOSu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Po raz pierwszy od dziesięcioleci bardziej szanujemy tokarza i stolarza, niż lekarza i przedsiębiorcę, a sprzątaczkę cenimy bardziej niż księdza. Tak przynajmniej wynika z badań CBOSu nt. prestiżu zawodów. Czy żadna praca nie hańbi? Jakie zawody są dziś najbardziej prestiżowe? Czy lepiej być "korposzczurem" czy "robolem"? Na te pytania poszukamy razem odpowiedzi po 8.00.

Po 7.00 natomiast sprawdzimy jak polskie instytucje kultury są przygotowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Ruszyła kampania "Zabierz laskę do kina", której organizatorzy zagoszczą w studiu Czwórki.
Zaprosimy Was również na koleją edycję zimowego biwaku Winter Camp, wspólnie z wybitnym himalaistą Krzysztofem Wielickim, który w tym roku jest jego ambasadorem. Sprawdzimy też do czego może prowadzić "moda" na depresję oraz jak polska policja radzi sobie z posiadaczami narkotyków, szczególnie w małych ilościach.

Zapraszam od 6.00. do 9.00 na "Poranek OnLine" w środę, 15 stycznia, Justyna Dżbik

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca
Czytaj także

Będzie praca i wyższe wynagrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 11:00
2014 rok na rynku pracy zapowiada się dość optymistycznie. Eksperci przewidują, że w drugiej połowie roku znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników, a już od stycznia będą rosły nasze wynagrodzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz być jak detektyw Rutkowski? Teraz będzie łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 13:00
Właśnie wchodzą w życie zmiany dotyczące sześciu zawodów, m.in. taksówkarzy, pilotów wycieczek i prawników. Osobom, chcącym znaleźć zatrudnienie w tych profesjach, będzie teraz łatwiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi nie chcą pracować za darmo

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 15:40
Ruszyła kampania "Nie robię tego za darmo", której inicjatorzy chcą zwrócić uwagę na problem bardzo złego traktowania młodych ludzi podczas praktyk i staży. Brak pensji za wykonywaną pracę nazywają wprost niewolnictwem XXI wieku.
rozwiń zwiń