Uczenie się zwiększa naszą wartość na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 10:48
- Dobre studia, ukończone z dobrym wynikiem, dają gwarancję, że absolwent poradzi sobie na rynku pracy – mówiła w Czwórce Barbara Nowacka, Kanclerz Polsko- Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.
Audio
  • Barbara Nowacka o wpływie studiów na przyszłość zawodową

Według badań przeprowadzonych przez tę uczelnię, aż 66,9% Polaków uważa, że przy szukaniu pracy liczy się profil ukończonych studiów. Widać to dobrze po większej liczbie ciekawych ofert pracy dla absolwentów kierunków informatyczno - technicznych, niż humanistycznych.

- Informatycy nie mają problemów z zatrudnieniem. To jest olbrzymia i szeroka gałąź rynku, i pracy dla nich jest bardzo dużo – opowiadała Barbara Nowacka.

Zdaniem gościa Czwórki przy wyborze kierunku studiów nie należy kierować się sezonowymi modami, tylko tym, jakie gwarancje na znalezienie pracy dają nam dane studia w dłuższej perspektywie czasowej. Jednakże, jak podkreślała, już samo studiowanie i nabywanie wiedzy w konkretnej dziedzinie jest procesem, który zwiększa nasze zawodowe szanse.

- Nawet jeśli uważamy, że skończyliśmy zły i nieciekawy kierunek studiów, to zawsze posiedliśmy jakąś wiedzę, przyzwyczailiśmy się do uczenia, i łatwiej nam będzie po nich się przebranżowić – opowiadała.

Wszystkim, którzy w przyszłości chcieliby pracować na wyższych stanowiskach Nowacka radziła inwestowanie w doktoraty oraz certyfikaty. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: NAUKA POLSKA mod
Czytaj także

Student musi wiedzieć, za co ma płacić (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 07:15
Barbara Kudrycka (minister nauki i szkolnictwa wyższego): W systemie studiów finansowanych przez państwo studenci muszą płacić za niektóre usługi edukacyjne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Politechniki uczą też humanistów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 07:40
Politechniki w Polsce, obok bardzo bogatej oferty przygotowanej dla przyszłych inżynierów, mają też propozycje dla przyszłych humanistów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przełam stereotypy: kobiety to świetne programistki!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 12:00
Dotychczas wśród młodych ludzi pokutował stereotyp, że do programowania komputerowego dziewczyny właściwie się nie nadają. Kierunki ścisłe na politechnikach oblegane są więc przez przedstawicieli płci męskiej. Nadszedł czas, by to zmienić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy niszowe studia zapewnią dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 09:57
Filologia czeska czy węgierska, ekonofizyka, bezpieczeństwo wewnętrzne - te niszowe dotąd kierunki studiów coraz bardziej przyciągają młodych ludzi - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń