Do tupania i pisku do rewolty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 20:00
Nasz pierwszy życiowy protest objawia się tupaniem nogami i krzykiem. Niektórzy na tym etapie pozostają. Inni idą dalej. O gniewie i proteście rozmawialiśmy w "W cztery oczy".
Audio
  • Co nas denerwuje? - materiał reporterski Justyny Majchrzak
Dzieci pod wpływem złości mogą się samookaleczać np. wyrywając sobie włosy z głowy
Dzieci pod wpływem złości mogą się samookaleczać np. wyrywając sobie włosy z głowyFoto: Glow Images/East News

Są tacy, którzy bunt kilkulatka, a potem nastolatka, traktują jako element poznawania siebie - własnego systemu wartości, swoich możliwości perswazyjnych, sprawdzania jak daleko możemy się w proteście posunąć.

Tylko, i aż tyle, może wyniknąć z buntu jednostkowego. Masowy protest może mieć już bardziej spektakularny przebieg i dużo szersze znaczenie. Jednak żeby wejść na barykady, dołączyć do białego marszu czy utworzyć żywy łańcuch, trzeba przekonania, odwagi i świadomości tego, co nas uwiera.

A Ty wiesz, co Cię gniewa? O buncie, rewolcie i protestach rozmawialiśmy w czwartkowej audycji "W cztery oczy". Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmów ze studia Czwórki.

Zobacz więcej na temat: Czwórka protest
Czytaj także

21 marca – Dzień Gniewu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 20:00
W pierwszy dzień wiosny w kilkunastu miastach młodzi ludzie, którzy skrzyknęli się na Facebooku, zapowiadają antyrządowe protesty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maski wsparcia dla Pussy Riot

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 10:00
Ośmieliły się skrytykować prezydenta Rosji i hierarchów kościoła. Usłyszały wyrok za swe kontrowersyjne działania artystyczne. Dziś cały świat walczy o uwolnienie dziewczyn z Pussy Riot.
rozwiń zwiń