Nałogowy bohater. Nie przestanie ratować ludzi

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 20:12
Rzucił papierosy, teraz wręcz nałogowo ratuje ludzi. Aspirant Artur Rulewski z Nowego Miasta Lubawskiego po raz drugi odebrał od ministra spraw wewnętrznych "Krzyż za dzielność", za działania w obronie życia i zdrowia ludzi. Razem z innymi z innymi funkcjonariuszami - Błażejem Kwiatkowskim i Pawłem Kamińskim - uratował łącznie aż pięć osób.
Audio
Sierżant Błażej Kwiatkowski i aspirant Artur Rulewski
Sierżant Błażej Kwiatkowski i aspirant Artur Rulewski Foto: KWP w Olsztynie

Artur Rulewski chciał zostać zawodowym żołnierzem. Trafił jednak do policji. - Zawsze podobał mi serial telewizyjny "07 zgłoś się" i porucznik Borewicz - żartował. Tak naprawdę pociągała go jednak możliwość pomagania innym ludziom. Medal dostał za uratowanie kilku osób z samochodu zagrożonego wybuchem. Dwukrotnie ratował też ludzi tonących w rzece.

Była zima 2000 roku, gdy na gzymsie mostu w Nowym Mieście Lubawskim zauważył mężczyznę. - Na widok mojego radiowozu wskoczył do Drwęcy. Pamiętam, że był ubrany w puchową kurtkę, która nie pozwalała mu pójść na dno. Wyciągnąłem go - powiedział Rulewski. Mężczyzna odzyskał przytomność po kilku minutach  - Po odwiezieniu do szpitala nie miałem z nim więcej kontaktu - wyjaśnił Rulewski.

Zwykle tak już jest, że nikt nie dziękuje policjantom za to, co zrobili. Uważani są za zło konieczne.  Artur Rulewski zawsze jednak będzie pamiętał. - Emocje pozostaną, nie ulecą. Będę wspominał te zdarzenia patrząc na odznaczenia, które otrzymałem - powiedział. Zapewnił też, że było warto ratować ludzi i nadal będzie to robił. Nawet jeżeli nikt mu za to nie podziękuje. - Sam fakt, że kogoś się uratowało jest czymś wielkim - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Olgi Mickiewicz pt. "Nałogowy bohater".

tj/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka reportaż w Czwórce
Czytaj także

Ubrania opowiadają historię rodziny

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 16:20
Bohaterka reportażu Czwórki Zuza Żubka – Chmielewska jest historykiem mody. - Grzebiąc w ubraniach moich przodków, poznaję równocześnie ich historię i losy - opowiada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szermierka uczy charakteru i pokory

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 18:00
Zajęcia z szermierki dla dzieci i młodzieży, pod hasłem "tnij, siecz, kłuj, rąb", odbywają się w Domu Kultury "Zacisze". Ich zadaniem nie jest jednak wzbudzanie agresji, ale ćwiczenie charakteru i hartu ducha.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Scena dla bardzo młodego widza

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 11:00
W Polsce następuje moda na spektakle dla "najnajmłodszych”, czyli dzieci od zaledwie 3 miesięcy do 3 lat. Zjawisku przyjrzał się Kuba Tarka.
rozwiń zwiń