Starannie przygotuj się do rozmowy o pracę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 17:00
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pada wiele kłopotliwych pytań. Jednym z nich jest to, na które musimy odpowiedzieć, podając nasze oczekiwania w kwestii przyszłych zarobków. Okazuje się, że wystarczy, starannie rozeznać się na rynku pracy i odpowiedź może okazać się banalna.
Audio
  • Przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną, starannie się do niej przygotuj (Czwórka/4 do 4)
Starannie przygotuj się do rozmowy o pracę
Foto: Glow Images/East News

- Żeby nie "zjadły" nas emocje, to nasza odpowiedź wymaga przygotowania. Przed rozmową rekrutacyjną powinniśmy rozeznać się w rynku pracy i wśród znajomych - tłumaczy Olga Szyszka, specjalistka od rekrutacji i coach kariery.

Czytaj także: Wczesna praca się opłaca?<<<

Odpowiedź na to kłopotliwe pytanie może mieć przełożenie na nasze przyszłe zarobki. Jeśli podamy zbyt małą kwotę, to pensja może nas nie satysfakcjonować. Natomiast jeśli "rzucimy" za wysoką sumą, istnieje ryzyko, że pracodawca uzna nas po prostu nie zatrudni.

Według ekspertki, na pewno warto określić własny przedział kwoty, jaką chcielibyśmy dostawać i odnieść ją do próbnego okresu zatrudnienia. W ten sposób nie utniemy sobie drogi późniejszego rozwoju wynagrodzenia.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak odpowiedzieć na pytania, związane z przyszłymi zarobkami, zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "4 do 4"

bc/kd

Czytaj także

"Odroczona dorosłość" milionów młodych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 18:00
Według danych Eurostatu, 2 miliony Polaków w wieku od 15 do 35 lat nie uczy się, ani nie pracuje. Zamiast tego wolą bez końca żyć na garnuszku rodziców. O problemie odwlekania samodzielności młodych ludzi, rozmawialiśmy w Czwórce z socjologiem Krzysztofem Martyniakiem oraz dr Michałem Sitkiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy lekceważą przepisy ruchu drogowego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 17:20
Polscy kierowcy nie przywiązują wielkiej uwagi do przepisów ruchu drogowego. Najczęściej łamią je zbyt szybką jazdą. Okazuje się jednak, że niebezpieczeństwo na drodze może spowodować nie tylko osoba za kółkiem, ale również zła organizacja ruchu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kłamstwa w CV bardzo łatwo zweryfikować

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 14:50
Jakie konsekwencje może ponieść osoba przyłapana na kłamstwie w swoim CV? Czy warto jest w poszukiwaniu wymarzonej pracy, uciekać się do nieprawdziwych informacji? O tych niezwykle ciekawych tematach rozmawialiśmy z ekspertką ds. rynku pracy, Anetą Nowak.
rozwiń zwiń