Medytacja - lek na całe zło?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 16:27
Jesienna chandra czy depresja często dopada nas w październikowe wieczory.
Audio

Czy pomocna na te smutki może być medytacja, sprawdził Dominik Olędzki. - Zacząłem medytację w wieku 17 lat, w czasie buntu. Miałem wielką potrzebę odnalezienie siebie i odpowiedzi na pytanie kim jestem, jaka jest moja funkcja w życiu - opowiada o swoich początkach medytacji Tomasz Jeżowski, który medytuje już od 25 lat, jest członkiem buddyjskiego związku wyznaniowego.

Gość Czwórki praktykuje medytację zen - jest to medytacja siedzona. Gdy sadzamy ciało w odpowiedniej pozycji - ciało jest bardzo stabilne, ugruntowane.

- Nie mam przekonania, żeby medytacja była lekarstwem dla każdego. Jeśli ktoś chce, ktoś ma potrzebę i trafi na to, to jak najbardziej może spróbować - mówi Tomasz Jeżowski. - Medytacja to odkrywanie siebie cały czas na nowo. Nie ma gotowego modelu odpowiedzi. Nawet jeśli znajduję odpowiedź na dręczące mnie pytania, to jest to odpowiedź na tę jedna chwilę - więcej o medytacji dowiesz się słuchając rozmowy Dominika Olędzkiego i Krzysztofa Grzybowskiego z Tomasze Jeżowskim w załączonej audycji "4 do 4".

(pj)

Czytaj także

Medytacje i biblijne zarządzanie finansami

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 08:08
Duszpasterze w wakacje mają pełne ręce roboty. Poza pielgrzymkami wierni coraz chętniej przeznaczają urlop na wyjazdowe formy rekolekcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekomania wśród Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 13:49
Przeciwbólowe, przeciwzapalne i nasenne. Prawie połowa z nas bierze te leki bez recepty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Medytacja to spotkanie z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 09:30
W chrześcijaństwie elementy obce są często bardzo nieufnie przez niektóre kręgi przyjmowane. Tymczasem św Paweł pisze: "To, co dobre zachowujcie od innych" – tłumaczy ojciec Włodzimierz Zatorski, benedyktyn.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak szef dzwoni w sobotę, oddychaj żółtym kolorem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 16:34
Co trzeci polski pracownik ma poczucie, że ciągle musi być dyspozycyjny, mimo że zakończył pracę - tak wynika z najnowszych badań. A co z zasadą "work-life balance"?
rozwiń zwiń