Młodzi, zdolni... przepracowani

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 17:04
Dekoncentracja, niska wydajność w pracy, a nocą - bezsenność. To problemy, z którymi zmaga się w naszym kraju wielu młodych ludzi. Przyczyny mnogą być różne, a jedną z nich prawdopodobnie jest przepracowanie.
Praca
PracaFoto: East News/Glow Images

Dokumenty się piętrzą, telefony urywają, lista nieodebranych maili się wydłuża, a my siedzimy nad raportem, który powinien być ukończony już kilka godzin temu i nie potrafimy zebrać myśli. To nie zły sen, a codzienna rzeczywistość pracy wielu młodych osób.

Do problemów z koncentracją przyznaje się coraz więcej 20-latków. Ich najczęstszą przyczyną jest przepracowanie, nadmiar obowiązków oraz stres. Tymczasem aż 90% Polaków mówi otwarcie, że w pracy marnuje czas - nierzadko nawet dwie z ośmiu godzin każdego dnia.

O problemach zawodowych i wypaleniu młodych Polaków porozmawiamy w środowej audycji "4 do 4". Zapraszamy 25 czerwca, od godz. 13.00 do 16.00.

(kd/czwórka)

Czytaj także

Romans w pracy bywa niebezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 08:00
Niemal co czwarty Polak swojego życiowego partnera poznał w miejscu pracy - wynika z badań serwisu Praca.pl. Aż 40 proc. z nas wdało się przynajmniej raz w biurowy romans.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie perfekcyjnie zaplanowane

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 15:35
Korzystaj z organizerów, czyli programów do planowania czasu. Może to być wpis w komórce, w kalendarzu, w komputerze albo zwykła karteczka, na której spiszesz zadania dnia. Wzrokowo ogarnięty plan łatwiej się realizuje!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak przerwać błędne koło bezrobocia młodych?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:05
W Polsce pracy nie ma ok. 1/3 osób młodych. Kto jest winien: system, szkoły, czy sami młodzi, którzy nie potrafią, bądź nie mają odpowiedniej motywacji, by szukać i znaleźć zatrudnienie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłosz Brzeziński: nie zwlekajmy z pierwszą pracą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 11:56
Według sondażu TNS Polacy dość późno idą do swojej pierwszej pracy. Średnia wieku to 22 lata, podczas gdy w Unii Europejskiej jest to niewiele ponad 20. - Im szybciej spróbujemy sił na polu zawodowym, tym większa szansa, że kariera ułoży się po naszej myśli - przekonywał w Czwórce Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń