Horror zajęć dodatkowych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 18:18
Skończyły się wakacje, uczniowie poszli do szkół i niebawem zaczną mieć pierwsze w tym roku problemy z ocenami. Dlatego już teraz powoli z wakacyjnego uśpienia budzi się do życia potężny przemysł korepetycji i rozmaitych zajęć dodatkowych, które mają pomóc dzieciakom rozwijać intelektualne skrzydła.
Cyfrowa szkoła
Cyfrowa szkołaFoto: Glow Images/East news

Dzień ucznia, którego rodzice starają się jak najlepiej - w swym mniemaniu - przygotować do życiowej kariery, wygląda następująco: najpierw kilka godzin w szkole, a potem odrabianie prac domowych oraz ewentualne "korki" z konkretnych przedmiotów. Z badań TNS Polska wynika, że w roku szkolnym 2013/2014 aż 48 proc. maturzystów brało korepetycje!

Potem czas na zajęcia dodatkowe, czyli rozszerzony angielski, jazdę konną, plastykę lub nawet rzeźbę w glinie. Tylko, czy aż taka liczba rozmaitych kursów i dodatkowych zajęć, zabierających czas wolny, który młody człowiek mógłby poświęcić na zwykłe leniuchowanie, wychodzą rzeczywiście na dobre? Z czego warto zrezygnować, a w co inwestować, by dziecko prawidłowo się rozwijało, a nie męczyło pod pręgierzem rodzicielskich wymagań?

Na dyskusję zapraszamy do Czwórkowej audycji "4 do 4". Startujemy we wtorek, 9 września,  o godz. 13.00.

(kd)

Czytaj także

Młodzi nie chcą pracować za darmo

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 15:40
Ruszyła kampania "Nie robię tego za darmo", której inicjatorzy chcą zwrócić uwagę na problem bardzo złego traktowania młodych ludzi podczas praktyk i staży. Brak pensji za wykonywaną pracę nazywają wprost niewolnictwem XXI wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ubóstwo językowe Polaków. Nasza mowa ojczysta powoli umiera?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 08:00
Znajomość języków obcych to dziś norma. Problem pojawia się jednak, gdy przyjdzie nam mówić po polsku. Okazuje się, że słownik przeciętnego Polaka jest bardzo ubogi, a słów, które znamy, nie zawsze potrafimy właściwie używać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci mogłyby nauczyć się więcej, gdyby nie chodziły do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:30
- Dzieci poznają świat non-stop. Gdyby tę ciekawość świata i przyjemność towarzyszącą procesowi edukacji zachować jak najdłużej, polscy uczniowie nie przestawaliby się uczyć - przekonują goście Czwórki. - Świat ma fajerwerki, w szkole ich brakuje. Dziecko zamknięte w klasie kompletnie traci motywację.
rozwiń zwiń