Jak dziś mówić o historii?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 13:40
W 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w "4 do 4" zastanowimy się w jaki sposób należy rozmawiać o historii.
Muzeum Powstania Warszawskiego - replika Liberatora
Muzeum Powstania Warszawskiego - replika LiberatoraFoto: wikipedia.org/Cezary p

Jak ludziom opowiadać o historii, która wciąż wzbudza kontrowersje? Na ile popkultura banalizuje pewne tematy i dramaty? Czy twórca powinien czuć odpowiedzialność za prawdę i wizję, którą kieruje do młodego odbiorcy?

Podobne pytania postawimy zaproszonym gościom, a będą nimi Leszek Wosiewicz – reżyser filmu „Był sobie dzieciak” oraz rysownik Przemek "Trust" Truściński.

Na "4 do 4" zapraszamy we czwartek, po godzinie 13.00.

Czytaj także

Jan Ołdakowski: szukamy bohaterów, Powstańców Czasu Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 20:00
– Bohaterstwo to umiejętność obrony własnych wartości, nawet wbrew sytuacji. To także umiejętność robienia czegoś nadzwyczajnego, co zadziwia – tłumaczy dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. – Bohater potrafi stanąć w obronie dobra i zachęcić do tego innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 15:00
1 sierpnia 1944 to bardzo ważna data w historii Warszawy i Polski. W ciepły sierpniowy wtorek 1944 roku o Godzinie W. ponad 36 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej wraz z oddziałami NSZ i AL rozpoczęło natarcie na obiekty, zajmowane przez Niemców w siedmiu obwodach Warszawy. Walczyli mężczyźni i kobiety, dziewczyny i chłopcy. Nieraz pary, zakochani, małżeństwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Współczesne spojrzenie na Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 12:25
Marcin Cecko i Krzysztof Garbaczewski podjęli wyzwanie opowiedzenia o Powstaniu Warszawskim bez mówienia o przeszłości. Pamięć i opowieści z dawnych lat dostarczyły im materiału na spektakl teatralny.
rozwiń zwiń