- Pomysł panelu "Poezja Miejska RAP" zrodził się w naszych głowach w momencie, kiedy okazało się, że w ramach programu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury jest możliwość zdobycia grantów - wyjaśnia Kamil Jakuza Jaczyński. - Razem z Hip-Hop Akademią i Służewskim Domem Kultury przygotowaliśmy cykl spotkań organizowanych w ośrodkach akademickich z udziałem tych, którzy aktywnie uczestniczą w tworzeniu kultury Hip-Hopowej oraz tych, którzy wykładają na uniwersytetach i są akademickimi autorytetami.
Z zaplanowanych czterech spotkań odbyły się już trzy, m. in. w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a ostatnio na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
- W Gdańsku mieliśmy bardzo ciekawego gościa, bo nasze zaproszenie przyjęła profesor Aleksandra Pawliszyn, która w Zakładzie Teorii Poznania UG zajmuje się m. in. hermeneutyką - opowiada gość "DJ Pasma" . - To było interesujące doświadczenie spojrzeć na dobrze mi znaną kulturę z zupełnie innej strony. A nasz gość w specjalnym wywodzie filozoficznym udowodnił, że Rap jest sztuką - kończy Jakuza.
W dyskusji zorganizowanej w I nstytucie Socjologii UW scenę Hip-Hopową reprezentował Człowiek Nowej Ery : - Byłem kompletnie zaskoczony frekwencją. Sala wykładowa wypełniona po brzegi, a przecież był weekend, na dodatek wcześnie rano. Uważam, że taki cykl to świetny pomysł i już nie mogę doczekać się kolejnej dyskusji.
Najbliższy panel z cyklu "Poezja Miejska RAP" odbędzie się 25 listopada w Katowicach.
Więcej o projekcie dowiesz się słuchając nagrania z audycji. Znajdziesz w nim szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz kilka wskazówek jak kulturą popularną wprowadzić na naukowe salony. Polecamy!
kul