Szef sceny podkreśla, że od samego początku KTO nie miał ani kagańca, ani żadnych ograniczeń. - Nasi scenarzyści - wśród nich m.in. Bronisław Maj - sięgali po taką literaturę, jaką chcieliśmy pokazać. Na pierwszy ogień wzięliśmy "Ogród rozkoszy". Pierwszych dziesięć zamkniętych pokazów obejrzało kilkuset widzów. Ponad rok później, po ocenzurowaniu, niemal 3 tysiące w Krakowie i różnych miastach Polski - opowiada.
Jerzy Zoń Fascynuje nas granie na ulicy, w plenerze. Dla mnie to powrót do początków teatru. To najbardziej żywy element, jaki możemy znaleźć w sztuce
Dziś statystyki dotyczące repertuarowych działań KTO wyglądają zupełnie inaczej. Teatr ma na koncie kilkadziesiąt realizacji oraz udział w prestiżowych festiwalach m.in w Seulu, Bogocie, Nowym Jorku, Sankt Petersburgu, Berlinie, Wiedniu, Pradze, Tiranie, Edynburgu, Mińsku i Kijowie.
Od 25 lat w zespole jest Batrosz Cieniawa. - Przyszedłem na zastępstwo i zostałem. Jak się okazuje to tradycyjna forma zasilania szeregów KTO - śmieje się aktor i opowiada, czym KTO różni się od innych teatrów. W audycji mówimy także o planowanych premierach oraz o tym, jak portugalski noblista José Saramago wpłynął na zespół KTO.
***
Jan Peszek jako Helge i jego teatralna "Uroczystość"
Tytuł audycji: W to mi graj
Prowadzi: Michał Piwowarek
Goście: Jerzy Zoń (założyciel teatru i reżyser) i Batrosz Cieniawa (aktor)
Data emisji: 29.04.2017
Godzina emisji: 13.06
kul/fbi